LIFESTYLE PORADY

Wyprawka szkolna – co kupić przed 1 września

12 sierpnia 2019
Wyprawka szkolna - co kupić

Rok szkolny tuż tuż, a co za tym idzie zbliża się czas kompletowania wyprawki dla Twojej pociechy. Podpowiemy, co zrobić, by wyprawka szkolna nie była stratą pieniędzy, a przemyślanym wydatkiem, dzięki któremu dziecko wkroczy do szkoły z uśmiechem, a Ty zachowasz spokój ducha.

Lista wymaganych akcesorów zwykle podawana jest przez szkołę jeszcze przed rozpoczęciem zajęć. My skupimy się na tych elementach, których nie znajdziecie w notkach od wychowawcy, a które sprawią, że wyprawka szkolna będzie dopieszczona w każdym calu.

Odpowiednio dobrany plecak to podstawa

Plecak szkolny przede wszystkim musi być piękny dla użytkownika 🙂 Ponadto powinien nie tylko pomieścić wszystkie przybory, książki i śniadanie, ale także nie obciążać wciąż rozwijającego się kręgosłupa młodego człowieka.

Najważniejsze wytyczne dotyczące doboru plecaka dla dziecka to zachowanie odpowiednich proporcji. Mianowicie:

  • waga już zapakowanego plecaka nie powinna przekraczać 10-15% wagi dziecka,
  • szerokość plecaka nie może przekraczać szerokości barków,
  • długość plecaka nie może przekraczać 8 cm poniżej talii.

Zgodnie z GIS plecak szkolny powinien mieć usztywnioną ścianę, która przylega do pleców – chociażby wzmocnioną pianką lub gąbką. Ważne są też przegrody i kieszenie, które pomagają równomiernie rozłożyć ciężar pakunków. Podobnemu celowi służą dodatkowe sprzączki na klatce piersiowej i talii.

Wyprawka szkolna - plecak

Wydaje się, że to ogrom rzeczy do zapamiętania i może przeszło Tobie przez myśl, by sprytnie ominąć wszystkie te wytyczne i zdecydować się na plecak na kółkach. Stanowczo odradzamy!

Weź pod uwagę, że takie plecaki dziecko ciągnie zwykle jedną ręką. To powoduje jednostronne obciążenie, co z kolei prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. Ponadto w większości szkół są schody – wówczas Twoja pociecha musi wziąć na swoje barki ciężar nie tylko książek, ale i całego plecaka, który w tym przypadku jest większy niż jego niemobilnego odpowiednika.

Odblaski

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej pociechy, gdy wraca do domu lub zmierza na zajęcia dodatkowe. Odblaski mogą przybierać formę twardych zawieszek w fantazyjnych kształtach, elastycznych opasek, którymi można owinąć sprzączkę lub uchwyt od plecaka, czy też naklejek. Potrafią wspaniale komponować się z nadrukiem na plecaku lub kurtką dziecka, a koszt ich nabycia jest naprawdę niski. Ta mała rzecz potrafi uratować życie! Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Kiedy mamy odblaski, kierowca może zobaczyć nas 5-10 razy szybciej. Jak widzisz – warto.

Lokalizator szkolnych skarbów

Dzieci często zapominają swoich rzeczy. Zabezpiecz ich ukochane plecaki, piórniki, worki z superbohaterami czy klucze do domu lokalizatorem notiOne. Kolorowe gumki pomogą dopasować gadżet do wyglądu pozostałych akcesoriów. W ofercie znajdziesz gumki w kolorze różowym, grafitowym, czerwonym, pomarańczowym, zielonym, żółtym i innych. Każdy znajdzie coś dla siebie 😉 Lokalizator w promocyjnej cenie kupisz tutaj, a gumki dokupisz na naszej aukcji Allegro.

Co jeszcze Waszym zdaniem powinno znajdować się na liście: „Wyprawka szkolna – must have”? 🙂

Może ci się spodobać również

2 komentarze

  • Odpowiedz Szkoła 29 sierpnia 2019 na 12:03

    Wyprawka nie lada wydatek, szczególnie że dziecko che wszystko nowe.

  • Odpowiedz Katarzyna Janeczek 4 września 2019 na 08:10

    Odpowiednie wyposażenie dziecka przed pójściem do szkoły to klucz do sukcesu. Dobry plecak, potrzebne gadżety i można ruszać zdobywać wiedzę 😀

  • Zostaw Odpowiedź