Dla rodzica

Wyprawka szkolna – co kupić przed 1 września

26 sierpnia 2020
Wyprawka szkolna - co kupić przed 1 września?

Rok szkolny tuż tuż, a co za tym idzie zbliża się czas kompletowania wyprawki dla Twojej pociechy. Podpowiemy, co zrobić, by wyprawka szkolna nie była stratą pieniędzy, a przemyślanym wydatkiem, dzięki któremu dziecko wkroczy do szkoły z uśmiechem, a Ty zachowasz spokój ducha.

Lista wymaganych akcesorów zwykle podawana jest przez szkołę jeszcze przed rozpoczęciem zajęć. My skupimy się na tych elementach, których nie znajdziecie w notkach od wychowawcy, a które sprawią, że wyprawka szkolna będzie dopieszczona w każdym calu.

Odpowiednio dobrany plecak to podstawa

Plecak szkolny przede wszystkim musi być piękny dla użytkownika 🙂 Ponadto powinien nie tylko pomieścić wszystkie przybory, książki i śniadanie, ale także nie obciążać wciąż rozwijającego się kręgosłupa młodego człowieka.

Najważniejsze wytyczne dotyczące doboru plecaka dla dziecka to zachowanie odpowiednich proporcji. Mianowicie:

 • waga już zapakowanego plecaka nie powinna przekraczać 10-15% wagi dziecka,
 • szerokość plecaka nie może przekraczać szerokości barków,
 • długość plecaka nie może przekraczać 8 cm poniżej talii.

Zgodnie z GIS plecak szkolny powinien mieć usztywnioną ścianę, która przylega do pleców – chociażby wzmocnioną pianką lub gąbką. Ważne są też przegrody i kieszenie, które pomagają równomiernie rozłożyć ciężar pakunków. Podobnemu celowi służą dodatkowe sprzączki na klatce piersiowej i talii.

Wyprawka szkolna - plecak

Wydaje się, że to ogrom rzeczy do zapamiętania i może przeszło Tobie przez myśl, by sprytnie ominąć wszystkie te wytyczne i zdecydować się na plecak na kółkach. Stanowczo odradzamy!

Weź pod uwagę, że takie plecaki dziecko ciągnie zwykle jedną ręką. To powoduje jednostronne obciążenie, co z kolei prowadzi do skrzywienia kręgosłupa. Ponadto w większości szkół są schody – wówczas Twoja pociecha musi wziąć na swoje barki ciężar nie tylko książek, ale i całego plecaka, który w tym przypadku jest większy niż jego niemobilnego odpowiednika.

Odblaski

Zadbaj o bezpieczeństwo Twojej pociechy, gdy wraca do domu lub zmierza na zajęcia dodatkowe. Odblaski mogą przybierać formę twardych zawieszek w fantazyjnych kształtach, elastycznych opasek, którymi można owinąć sprzączkę lub uchwyt od plecaka, czy też naklejek. Potrafią wspaniale komponować się z nadrukiem na plecaku lub kurtką dziecka, a koszt ich nabycia jest naprawdę niski. Ta mała rzecz potrafi uratować życie! Po ciemku, bez elementów odblaskowych, jesteśmy widoczni w światłach mijania z odległości zaledwie 20 – 30 metrów. Kiedy mamy odblaski, kierowca może zobaczyć nas 5-10 razy szybciej. Jak widzisz – warto.

Lokalizator szkolnych skarbów i nie tylko

Dzieci często zapominają swoich rzeczy. Zabezpiecz ich ukochane plecaki, piórniki, worki z superbohaterami czy klucze do domu lokalizatorem notiOne. Dzięki temu nie zgubią się tak łatwo 🙂

Miej też oko na swoje dziecko – wiemy, że dzieciaki, zwłaszcza starsze nie rozstają się ze swoim telefonem. Dodając do darmowej aplikacji “inny telefon z notiOne” masz wgląd w lokalizację smartfona pociechy.

Zobacz więcej na temat dyskretnego czuwania nad lokalizacją dziecka.

Co jeszcze Waszym zdaniem powinno znajdować się na liście: „Wyprawka szkolna – must have”? 🙂

Może ci się spodobać również

3 komentarze

 • Awatar użytkownika Szkoła
  Odpowiedz Szkoła 29 sierpnia 2019 na 12:03

  Wyprawka nie lada wydatek, szczególnie że dziecko che wszystko nowe.

 • Awatar użytkownika Katarzyna Janeczek
  Odpowiedz Katarzyna Janeczek 4 września 2019 na 08:10

  Odpowiednie wyposażenie dziecka przed pójściem do szkoły to klucz do sukcesu. Dobry plecak, potrzebne gadżety i można ruszać zdobywać wiedzę 😀

 • Awatar użytkownika Grzesiek Ozog
  Odpowiedz Grzesiek Ozog 29 listopada 2019 na 10:07

  Zapakować plecak tak, aby jego waga wynosiła 10-15 % wagi dziecka, to chyba graniczy z cudem ;D

 • Zostaw Odpowiedź