Dla rodzica

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maskotki dla dziecka?

29 kwietnia 2020

Maskotka stanowi dla dziecka zastępstwo rodzica, pozwala mu na rozwinięcie skrzydeł i wspomaga samodzielność. Kiedy dorosłych nie ma w pobliżu, jest za to ulubiony pluszowy miś, puchaty piesek lub włochaty brokuł. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze maskotki dla dziecka.

1. Materiał

Maskotka dla dziecka powinna być miękka, przyjemna do gryzienia i przytulania. W związku z częstym kontaktem z ustami, najlepiej, by nie kłaczyła. Weź też pod uwagę obecność koralików, wstążek i innych małych elementów potencjalnie niebezpiecznych dla małego dziecka. Z punktu widzenia rodzica lub członka rodziny ważne jest również to, by maskotkę można było wyprać w pralce.

2. Zapach

Maskotka powinna łatwo chłonąć zapachy. To właśnie dzięki temu zmysłowi dziecko najbardziej przywiązuje się do przytulanek. Zapach kojarzący się z matką wzmaga poczucie bezpieczeństwa w sytuacjach, gdy nie ma jej w pobliżu.

3. Rozmiar

Nie za duży 🙂 Pamiętaj, że dziecko chce być ze swoją ulubioną maskotką zawsze i wszędzie. Będzie zatem towarzyszyć Wam w parku, kawiarni, na obiedzie u rodziny, ale także na wakacjach. Dlatego pluszowy miś powinien być w miarę możliwości mobilny, ale w rozmiarze umożliwiającym łatwe przytulanie.

4. Kształt

Pozwól dziecku samemu wybrać, który z pluszowych misiów będzie jego ulubionym. Często trudno nam przewidzieć, czy maskotka, będąca w naszej opinii bardzo ładną i atrakcyjną, stanie się tą ulubioną. Ciekawym rozwiązaniem jest pozwolenie dziecku narysować swojego przyjaciela i zlecenie jego uszycia. Taka usługa staje się coraz bardziej popularna. Tak oryginalnej maskotki nie będzie miał nikt!

Dzięki maskotkom dzieci uczą się samodzielności, regulacji emocji, nabywają także poczucia bezpieczeństwa. Nic dziwnego, że tak bardzo cierpią, gdy zgubią swojego pluszowego kompana.

Na szczęście mamy radę również na to 🙂

Zabezpiecz ulubionego misia małym lokalizatorem notiOne. Możesz go wszyć w maskotkę lub przywiązać go do pluszowego szaliczka czy czapeczki – jeśli jest możliwość, by zrobić to w bezpieczny dla dziecka sposób. Wraz z darmową aplikacją, notiOne pozwala szybko sprawdzić, gdzie jest zagubiona przytulanka.

Oszczędź nerwy sobie i dziecku – kup notiOne tutaj.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź