Technologiczne Zabezpieczenia antykradzieżowe

Jak zabezpieczyć laptopa lub telefon przed kradzieżą?

29 lipca 2020

Sprzęt elektroniczny ma ogromną wartość – i nie mówimy tutaj wyłącznie o pieniądzach, za które go kupujemy, ale również o tym, co przechowujemy na pendrive’ach, komputerach i w telefonach.
Jak skutecznie zabezpieczyć laptop, telefon i inne sprzęty elektroniczne zanim zostanie skradziony lub zgubiony?

Lokalizator i aplikacja notiOne

Jak zabezpieczyć nie tylko laptopa, ale też ebook czy tablet przed kradzieżą? To proste: mini lokalizatorem notiOne. To małe urządzenie pozwala sprawdzić gdzie jest przedmiot, do którego go przyczepiłeś za pomocą darmowej aplikacji. Możesz go przylepić do obudowy urządzenia, etui lub torby na komputer. Bardziej pomysłowi użytkownicy włożyli nawet ten mini nadajnik do wnętrza obudowy laptopa, co możesz sprawdzić w poście poniżej.

Telefon z przyczepionym lokalizatorem mógłby wyglądać dziwnie, to prawda. Ale, ale…! Darmowa aplikacja notiOne pozwala na udostępnienie położenia smartfona zaufanej osobie, która również ma konto w tej apce. Dzięki temu w przypadku zgubienia telefonu możesz poprosić przyjaciela lub krewnego o pomoc w odnalezieniu sprzętu.

Funkcja „Znajdź mój sprzęt”

Giganci technologiczni tacy jak Apple, Samsung czy Microsoft udostępniają opcję lokalizowania kupionego od nich sprzętu. Wymagane jest założenie konta w rodzimym środowisku, co umożliwia stałe monitorowanie pozycji urządzenia. W przypadku poszukiwań jesteś o tyle niezależny, że nie potrzebujesz prosić kogokolwiek o namierzenie laptopa czy telefonu – po prostu logujesz się na swoje konto z innego urządzenia i sprawdzasz, gdzie jest.

Ubezpieczenie

Podczas zakupu nowego urządzenia możesz wykupić ubezpieczenie, dzięki któremu wydane pieniądze nie pójdą na marne w przypadku utraty sprzętu. Możesz zdecydować się na nie już w sklepie, lub w przeciągu 7 dni od zakupu. Wówczas możesz to zrobić np. przez darmową aplikację PanParagon, w którym nie tylko ubezpieczysz sprzęt, ale też m.in. nie zapomnisz o upływie terminu reklamacji.

Bezpieczeństwo danych

Poza samym sprzętem fizycznie, warto zadbać o bezpieczeństwo swoich danych. Na komputerach, pendrive’ach czy w telefonach przechowujemy prywatne informacje: począwszy od zdjęć, na dostępach do kont bankowych kończąc. Zabezpiecz laptop nie tylko hasłem, ale też systemem antykradzieżowym. Istnieją programy antywirusowe wyposażone w taki moduł – w przypadku kradzieży możesz zdalnie zablokować dostęp do urządzenia lub całkowicie wyczyścić dane z komputera. Warto również regularnie tworzyć kopię zapasową dysku, żeby w takiej pechowej sytuacji nie pozostać z niczym.

Może Cię też zainteresować: Jak znaleźć pilota do tv

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź