Dla rodzica

Jak czuwać nad lokalizacją dziecka

15 lipca 2020

Umówiona godzina powrotu minęła, a syn lub córka nadal nie wróciła do domu? Dziecko jest u cioci na wakacjach, ale żadne z nich nie odbiera telefonu? Jesteście na rodzinnej imprezie, a pociecha zniknęła Ci z oczu? – To sytuacje ogromnie stresujące. Są jednak sposoby na to, by im zapobiec lub je szybko wyjaśnić. Wszystko dzięki technologii.

Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot. Tak mówi stare porzekadło, w którym z pewnością leży ziarno prawdy. Z wiekiem pociechy coraz bardziej cenią sobie niezależność – i trudno im odmówić racji w tym zakresie! Przedstawimy Tobie sprawdzone sposoby, które pozwolą Tobie na dyskretne sprawdzanie ich miejsca pobytu, bez ograniczania prywatności oraz wolności. Porady dopasowaliśmy do wieku młodych.

! – Niezależnie od tego, ile lat ma Twoje dziecko, wytłumacz mu, że opisane poniżej kroki mają na celu tylko i wyłącznie zwiększenie jego bezpieczeństwa oraz spokój jego rodziców. Możesz zasugerować, że te rozwiązania zapewnią im swobodną zabawę i relaks po szkole, bez (być może w ich ocenie upierdliwego) dzwonienia 🙂

1. Lokalizacja dziecka w wieku przedszkolnym

Najmłodszych raczej nie spuszczamy z oka. Przedszkolaki są przywożone i odbierane ze żłobka czy przedszkola przez rodziców. Jednak co w sytuacjach, gdzie znajdujemy się z dzieckiem na plaży, grillu u znajomych lub weselu? Trudno ciągle trzymać dziecko za rękę, ale nie chcemy też, by zbytnio oddaliło się od miejsca imprezy. Jest na to prosty sposób. Lokalizator Bluetooth notiOne w formie opaski na ręce będzie na bieżąco komunikował się z Twoim telefonem. Włącz funkcję Alarmu w dedykowanej aplikacji notiOne – dzięki temu Twój telefon zacznie dzwonić, gdy połączenie między lokalizatorem na ręce a smartfonem zostanie zerwane. Będzie to oznaczało, że dziecko oddaliło się ponad 90m od Ciebie. Da to szansę na odpowiednio szybką reakcję.

Mały lokalizator notiOne to również świetny pomysł na zabezpieczenie ukochanej maskotki dziecka i oszczędzenie sobie wielu nerwów.

notiOne opaska dla dziecka

2. Lokalizacja dziecka w wieku wczesnoszkolnym

Młodsze dzieci lubią ciekawe i ładnie wyglądające gadżety 🙂 Lokalizator Bluetooth w formie opaski albo podobny lokalizator GPS z zegarkiem to świetna ozdoba nadgarstka. Wybierz takie urządzenie, które najlepiej wpisze się w Twoje wymagania.

Zegarki z GPS nie tylko wskazują czas oraz pozwalają sprawdzić, gdzie jest dziecko, ale często są też wyposażone w funkcję dzwonienia. Wiąże się to z opłatą abonamentu w postaci karty SIM. GPS potrafi także wytrzymać na baterii maksymalnie do 2 dni – nie zapomnij o ładowaniu!

Prostszym i tańszym rozwiązaniem jest lokalizator Bluetooth w formie opaski. Komunikuje się on z dedykowaną aplikacją notiOne lub aplikacją współpracującą. Najlepszym rozwiązaniem jest tutaj zainstalowanie takiej aplikacji w telefonie dziecka (jeśli takowy posiada). Wówczas lokalizacja będzie aktualizowana na bieżąco. Bateria starcza na rok, także ze spokojem możesz taki gadżet powierzyć dziecku na kolonie.

Taki mały lokalizator to także skuteczne zabezpieczenie ważnych przedmiotów takich jak: plecak, piórnik, czy rower.

3. Lokalizacja dziecka w wieku nastoletnim

Trudno wyobrazić sobie nastolatka z lokalizatorem na ręce lub przy plecaku. Wiemy jednak, że w tym wieku dzieciaki nie rozstają się ze smartfonem. Z pomocą przychodzi darmowa aplikacja notiOne. Wystarczy, że zainstalujesz ją na telefonie swoim oraz dziecka. Po instalacji i założeniu kont, wybierz na swoim telefonie ikonę czerwonego plusa i dodaj jako urządzenie „Inny telefon z notiOne”. Po wymianie kodu udostępniania z konta nastolatka, masz wgląd w aktualne położenie telefonu pociechy – a tym samym i jej samej. Teraz już wiesz, czy po szkole poszła do kina, czy do koleżanki 🙂

Historia rodzica, którego dziecko nie odbierało telefonu - komentarz użytkownika

UWAGA!

Zdajemy sobie sprawę, że sprawdzanie miejsca pobytu dziecka to sprawa wyjątkowo ważna. Upewnij się, że podczas korzystania z lokalizatora i aplikacji notiOne zarówno Ty, jak i dziecko oraz najbliższe osoby, macie odpowiednie ustawienia, które umożliwiają najbardziej efektywne lokalizowanie.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź