Dla rodzica

Co zabrać na plażę z dzieckiem?

19 sierpnia 2020

Kto jest rodzicem ten wie, że wakacje z dziećmi to o ponad 100% więcej bagażu. Co zabrać na plażę, kiedy wypoczywamy z dzieckiem? O czym nie zapomnieć, by zarówno nasza pociecha jak i my będziemy dobrze się bawić i o nic nie martwić?

Ręczniki i koc to standard. Ale co jeszcze zabrać, by wypoczynek na plaży był udany i bezpieczny dla dziecka?

Opaska z lokalizatorem dla dziecka

W pierwszej kolejności pomyśl o bezpieczeństwie dziecka. Każdego dnia na najpopularniejszych plażach ratownicy pomagają odnaleźć rodziców zagubionych dzieci. Dzięki opasce z lokalizatorem notiOne oraz funkcji Alarmu w darmowej aplikacji tego urządzenia, będziesz wiedział, kiedy dziecko zbytnio się od Ciebie oddala. Pozwoli to na odpowiednio szybką reakcję i uniknięcie stresującej sytuacji. Urządzenie jest wodoodporne, więc dziecko może je mieć ze sobą podczas radosnego pluskania w wodzie.

Ochrona przed słońcem

Kremy z wysokim filtrem, czapki, kapelusze czy chustki to must-have zarówno dla Ciebie, jak i dla dzieci. Chroń skórę oraz głowę, przez co nie odczujesz za mocno długiego przebywania na słońcu.

Na dłuższy pobyt na plaży doskonale sprawdzi się namiot. Nie tylko zapewnia zacienione miejsce w dowolnym momencie dnia, ale też chroni przed wiatrem. To również doskonałe miejsce do odpoczynku – możecie się w nim zdrzemnąć, gdy zabawa okaże się zbyt męcząca.

Przekąski i woda

To ważne, by pić dużo wody, nie tylko w upalne dni. Upewnij się, żeby starczyło jej dla każdego członka rodziny. Suche przekąski to najlepszy wybór na plażę – nie roztopią się i nie zabrudzą ubrań. Dobrze też zabrać ze sobą trochę owoców – to najzdrowsze słodycze, które dodadzą Wam energii i przy okazji ochłodzą.

Żeby utrzymać odpowiednią temperaturę napoi lub niektórych przekąsek nieoceniona okazuje się torba termiczna. Kupisz ją w wielu sklepach, zwłaszcza w sezonie wakacyjnym.

Środki higieniczne

Dzieci lubią się brudzić, ale też łatwo im o skaleczenia. Zadbaj o to, by w Twojej torbie znalazły się nie tylko mokre chusteczki, ale też plastry na wypadek otarć lub nawet bandaż, gdyby zdarzyło się coś poważniejszego. Jeśli Twoje dziecko jest jeszcze niemowlakiem, nie zapomnij o pieluchach.

Zabawki i akcesoria do pływania

Skoro już wiesz, jak zadbać o podstawowe potrzeby i bezpieczeństwo, możesz teraz pomyśleć o rozrywce. Do torby zapakuj łopatki, wiaderka i foremki. Z nimi będzie znacznie łatwiej zbudować zamek z piasku.

Z kolei do zabawy w wodzie zapakuj kąpielówki oraz rękawki do pływania, dmuchane kółko albo ponton (dla starszych dzieci). Dobrym zabezpieczeniem dla oczu są okulary do pływania. Pamiętaj, żeby nie spuszczać dziecka z oka, kiedy bawi się w wodzie. Wystarczy chwila nieuwagi, zakrztuszenie wodą i nieszczęście gotowe.

Worek/torba na mokre stroje

A gdy zabawa będzie dobiegała końca, dobrze mieć plastikowy zapinany woreczek, do którego włożysz mokre ubrania. Oczywiście jeśli nie zapomnisz o tych na zmianę 🙂

Podczas wypoczynku na plaży uważaj na swoje cenne rzeczy: portfele, klucze lub telefony. Doskonałym zabezpieczeniem tych drobnych przedmiotów jest wspomniany lokalizator notiOne. Jest dostępny także w postaci niepozornego breloka, który wskaże w aplikacji, gdzie jest to, co zgubiłeś.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź