Inne porady

Mini lokalizator dla kota — to musisz wiedzieć

8 lutego 2023
lokalizator dla kota

Wielu właścicieli kotów decyduje się na wypuszczanie swojego pupila na zewnątrz. Nie chcąc jednak rwać sobie włosów z głowy w nerwach, gdzie znajduje się ich zwierzę, decyduje się na specjalną obrożę z lokalizatorem, który pokazuje jego bieżącą pozycję na mapie. Czy jest to zasadne? Jak na to spojrzeć pod kątem zachowań kotów? Jak działa lokalizator dla kota? Sprawdźcie!

Jak przygotować kota do bezpiecznego wyjścia z domu?

Jeśli macie kota, z pewnością zauważyliście jak dużo czasu lubi spędzać przy oknie, obserwując otoczenie. A jak na zewnątrz pojawią się ptaki lub inne zwierzęta, to aż się pali, aby wyjść i eksplorować otoczenie bez dzielącej go szyby.

Chcielibyście bezpiecznie wypuścić swojego kota na zewnątrz i móc kontrolować sytuację? Zastanówcie się dwa razy. Najlepiej by koty nie były wypuszczane wolno. Należy pamiętać, że koty są drapieżnikami i z chęcią polują na ptaki czy gryzonie, które mogą być chore.  Do tego kot na wolności może niestety być w niebezpieczeństwie innych większych zwierząt czy pojazdów! Dlatego, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie swojego pupila, warto by był zwierzakiem niewychodzącym. 

Co jednak zrobić, gdy dotychczas kot był wychodzący i domaga się wychodzenia na zewnątrz?

Przede wszystkim – rozważcie chodzenie z kotem na smyczy. Dla kota, który dotychczas wychodził będzie to pewnego rodzaju kompromis. Z kolei, jeśli Wasz zwierzak dotychczas nie korzystał z wychodzenia wolno, a chcecie zabierać go na zewnątrz, to smycz będzie idealnym rozwiązaniem. Dzięki temu Wasz zwierzak pozna lepiej specyfikę otoczenia. Kot może chcieć wyjść na zewnątrz, ale nie ma świadomości tego, jakie czyhają na niego niebezpieczeństwa oraz hałasy. A spłoszony kot nie będzie bezpieczny i jego samotna wycieczka może się zakończyć tragicznie.

Zaczipujcie, wysterylizujcie i zaszczepcie kota – czip zwiększy szansę na znalezienie zwierzaka, jeśli się zagubi. Sterylizacja pozwoli zapobiec zarówno chorobom od obcych kotów, których Wasz pupil będzie unikał, a także niechcianym miotom, w przypadku kotek. Zwłaszcza w sytuacji, gdy kot w jakiś sposób ucieknie z mieszkania. Szczepienia dla wychodzącego kota powinny być wykonywane znacznie częściej, o czym powie Wam każdy weterynarz. Poza szczepieniami na choroby zakaźne kotów należy wziąć pod uwagę wtedy także szczepienie przeciwko wściekliźnie. Zwłaszcza na obszarach zagrożonych tą śmiertelną chorobą.

Zainwestujcie także w specjalny lokalizator dla kota, który w przypadku ucieczki pozwoli Wam śledzić aktualną pozycję pupila na mapie w aplikacji.

Jak działa lokalizator dla kota?

Lokalizator Bluetooth notiOne dla kota potrafi z bardzo dużą dokładnością wskazywać aktualne umiejscowienie pupila, mimo tego, że nie jest on lokalizatorem z GPS. Urządzenie może namierzyć zwierzaka nawet z drugiego końca Polski, ponieważ jest lokalizatorem społecznościowym. Jak to działa? 

Jego praca opiera się na sieci telefonów współpracujących, która nazywana jest siecią Zguboznalazców i liczy już ponad 2 mln użytkowników. Każdy telefon, który ma zainstalowaną aplikacje współpracującą, taką jak Yanosik czy notiOne, zbiera sygnał z napotkanego mini lokalizatora, który znajduje się w zasięgu 90 m.

Wykryty sygnał wraz z ustaloną lokalizacją zostaje przekazany na dedykowany serwer, a ten następnie określa, do kogo należy i wysyła próbkę lokalizacji na telefon właściciela, a mapa w aplikacji notiOne zostaje zaktualizowana. Wszystko dzieje się bardzo szybko!

Mini Lokalizator Bluetooth notiOne go! PLUS dla kota staje się coraz bardziej popularny wśród właścicieli kotów, którzy wypuszczają swoich podopiecznych na zewnątrz, ze względu na unikatową sieć telefonów pośredniczących. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalizatora kota?

Wybierając lokalizator dla swojego zwierzaka, trzeba mieć na uwadze, że koty nie lubią nosić specjalnych obróżek, zwłaszcza gdy coś jest do nich przyczepione. Taka obroża może być także niebezpieczna dla zwierzaka — kot może się gdzieś o nią zaczepić, co może się dla niego tragicznie skończyć. Warto więc rozważyć przyzwyczajanie mruczka do szelek. Dlatego warto stopniowo oswajać zwierzę z nową ozdobą, a następnie z lokalizatorem przymocowanym do niej. Oczywiście zwróćcie uwagę, aby kot czuł się dobrze w szelkach lub obroży i obserwujcie go, czy nie próbuje jej z siebie ściągnąć lub zahaczyć o mebel. Dopiero gdy upewnicie się, że kot jest bezpieczny, obroża lub szelki z lokalizatorem nie zagraża jego zdrowiu, wówczas możecie wyjść na spacer ze zwierzęciem.

Wybierając urządzenie lokalizujące dla kota, zdecydujcie się na takie o najmniejszym możliwym rozmiarze, aby nie przeszkadzało zwierzakowi w swobodnym poruszaniu się. Świetnie sprawdzi się mini lokalizator notiOne go! PLUS.

Kot niewychodzący uciekł — co zrobić?

Koty, które są niewychodzące, zwykle będą przebywać w okolicy własnego domu. Jeśli kot wymsknie się z obroży lub szelek, warto szukać go w najbliższym otoczeniu. Lokalizator notiOne sprawdzi się zarówno w poszukiwaniu kota w najbliższym sąsiedztwie, jak również w domu, w którym kot mógł się schować, a jego właściciel nie może go odnaleźć. Wszyscy wiemy, że koty mają ukrytą zdolność chowania się w szafie pełnej ubrań i maskowania się lepiej, niż niejeden snajper na polu bitwy. O tym, dlaczego koty się chowają możecie przeczytać na naszym blogu.

Wodoszczelność lokalizatora dla kota

Wybierając lokalizator dla wychodzącego kota, zwróćcie uwagę, czy jest wodoszczelny. Jeśli zwierzę będzie spacerować z Wami po mokrych trawach lub złapie was deszcz, wówczas dobrze by urządzenie nadal sprawnie działało.

W notiOne go! PLUS zastosowana została wytrzymała wodoodporna obudowa, która gwarantuje stabilność pracy nawet podczas deszczu i zamoczenia urządzenia. Dodatkowo znajdziecie w nim trwalsze mocowanie, które utrzyma lokalizator na obroży kota.

Ile kosztuje lokalizator dla kota?

Lokalizator notiOne go!! PLUS kosztuje zaledwie 99 zł, a jedyne, o co będziecie musieli się martwić w przyszłości to wymiana baterii CR2032. Jednak i w tym przypadku będziecie mieć spokój na co najmniej 400 dni, gdyż nasze urządzenie na tej jednej małej baterii będzie tak długo pracować.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź