Inne porady

5 przydatnych aplikacji dla seniora

21 października 2020
Aplikacje dla seniora: Whatsapp, notiOne, Glovo i inne

Coraz więcej osób powyżej 60 roku życia korzysta ze smartfonów. Zobacz 5 bardzo prostych w obsłudze a zarazem praktycznych aplikacji dla każdego seniora. Poleć rodzicom lub dziadkom i zobacz, jak im się podoba.

Do kontaktu z najbliższymi

Whatsapp to prosty komunikator, niewymagający podawania danych osobowych, a korzystający z numeru telefonu. To ułatwienie w kontakcie z rodziną, umożliwiający także połączenia wideo, proste przesyłanie zdjęć, a nawet krótkich wiadomości głosowych.

Do wymiany doświadczeń

Nie moglibyśmy nie wspomnieć o największej sieci społecznościowej Facebook. Lokalna grupa sąsiedzka pozwoli seniorom trzymać rękę na pulsie co do wydarzeń w okolicy, a tematyczne grupy to świetne miejsce do rozwijania swoich zainteresowań i wymiany doświadczeń. Seniorzy chętnie pomagają i dzielą się wskazówkami czy to kulinarnymi, czy ogrodniczymi. Na Facebooku znajdzie się grupa poświęcona nawet najbardziej niszowym hobby, w którym także osoby 60+ znajdą miejsce dla siebie.

Do czuwania nad rzeczami seniora

notiOne to aplikacja do obsługi małego lokalizatora (na zdjęciu poniżej), dzięki której z łatwością namierzymy klucze pod poduszką, a nawet wyciszony telefon. To też świetny wspomagacz zdalnej opieki nad osobą starszą. Przy wyrażeniu zgody na udostępnienie lokalizacji swojego telefonu, druga osoba z rodziny z tą aplikacją ma wgląd w położenie telefonu rodzica lub dziadka, a zatem może stwierdzić, gdzie aktualnie przebywa.

notiOne pomaga znaleźć zgubione klucze

Do robienia zakupów

Nie mamy tu na myśli aplikacji ze zniżkami, lecz te, oferujące dostawę zakupów do domu. Szopi lub Glovo obsługują najpopularniejsze w Polsce markety. Jeśli wyjście do sklepu po większe zakupy łączy się z noszeniem sporych ciężarów, to doskonałe ułatwienie dla osoby starszej. Ulubione i najpotrzebniejsze produkty zostaną dostarczone do domu w najbardziej dogodnej porze.

Aplikacje bankowe to prosta sprawa dla seniora

Duże korporacje wiedzą co robią. Aktualne aplikacje bankowe są bardzo intuicyjne i proste w obsłudze, a pomogą seniorom oszczędzić czas i ograniczyć wysiłek. W takiej aplikacji nie tylko łatwo sprawdzą stan konta, ale też zapłacą rachunki (nie trzeba iść na pocztę!), wykonają przelew, a nawet kupią bilet na autobus.

Inne media

Dla tych, którzy lubią poznawać nowe media, świetnym pomysłem będzie instalacja Youtube lub Spotify. Senior znajdzie tam coś dla siebie i odkryje nowe zakamarki internetu.

Jakie są Wasze doświadczenia? Co proponujecie dodać do tej listy? Podzielcie się przemyśleniami w komentarzu.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź