Inne porady

5 sposobów, żeby nie gubić kluczy

28 października 2020
Jak nie gubić kluczy? 5 sposobów - notiOne

Co najczęściej gubimy? Jedno z czołowych miejsc na liście najczęściej gubionych przedmiotów zajmują właśnie klucze! Wielu z nas zdarzyło się zastanawiać: „Kurczę, gdzie zgubiłem klucze? Co teraz zrobić?”. Ich utrata wiąże się z wieloma kłopotami, dodatkowymi kosztami, a także niepotrzebnym stresem. Jak nie zgubić kluczy?

Zdefiniuj stałe miejsce

Miejsce, w które zawsze po przyjściu będziesz odkładać klucze. Ważne by było w miarę pod ręką, gdy np. wchodząc do domu będziesz w rękach trzymać ciężkie siatki i niewielkie pole manewru. Świetnie sprawdzają się ozdobne wieszaczki na klucze, przytwierdzone do ściany tuż przy drzwiach.

Smycz

Przypnij do kluczy smycz w jaskrawym kolorze. Twoje oko będzie w stanie szybciej ją namierzyć, niż mały płaski kluczyk, który lubi wtapiać się w otoczenie. Taka smycz pomoże również wydobyć klucze z przepastnych czeluści damskiej torebki.

Trzymaj klucze osobno

Nie spinaj w jeden pęk kluczy od domu i kluczy od samochodu. W razie zgubienia tracisz wszystko i narażasz się na dużo większe koszty.

Zabezpieczenie kluczy lokalizatorem w formie breloka

Przymocuj do kluczy mały lokalizator notiOne w formie breloczka. Nawet jeśli zgubisz je poza domem, znacznik na mapie wskaże Ci miejsce, gdzie się znajdują. To niewielkie urządzenie wielkości monety pięciozłotowej jest lekkie, praktyczne i nie wymaga ładowania – bateria wystarcza niemal na rok.

Kopia zapasowa przede wszystkim

Dorób dodatkowy komplet kluczy i daj na przechowanie zaufanej osobie. Nie uchroni Cię to przed zgubieniem Twojego kompletu kluczy, ale z pewnością zaoszczędzi sporo nerwów i rozmyślań, jak otworzyć zamek. Zaoszczędzisz też pieniądze w przypadku utraty kluczy.

To nie wszystko

Nigdy nie opisuj swoich kluczy adresem, imieniem i nazwiskiem. Ryzykowne jest także podawanie na nich swojego numeru telefonu. W razie kradzieży czy zgubienia, nieuczciwy znalazca z pewnością będzie wiedział jak wykorzystać te informacje.

A jeżeli ciekawi jak działa notiOne i w jaki sposób można nim lokalizować klucze, dokumenty, rower, dziecko czy psa, nawet na drugim końcu Polski zobacz nasz film. Co więcej, jako czytelnik naszego bloga możesz skorzystać z 20% zniżki!

Mam nadzieję, że wykorzystacie nasze porady i już nigdy nie będziecie się martwić zgubionymi kluczami. Jeśli posiadacie swoje patenty na zabezpieczenie kluczy, podzielcie się nimi w komentarzu.

A jeśli jest już (odpukać) za późno, i właśnie gorączkowo zastanawiasz się „co zrobić, gdy zgubiłem klucze” – sprawdź nasz artykuł na ten temat.

Może ci się spodobać również

1 Komentarz

  • Awatar użytkownika MarcinGhost
    Odpowiedz MarcinGhost 8 września 2017 na 16:13

    Dzięki za te porady, przydatne

  • Zostaw Odpowiedź