Inne porady

Zgubione klucze – gdzie szukać, jak znaleźć, co zrobić

7 października 2020

Martwisz się o zgubione klucze od domu lub samochodu? Nie wiesz już, gdzie szukać? Podpowiadamy, co zrobić w przypadku utraty kluczy.

Zwolnij i dokładnie sprawdź otoczenie

Najczęściej szukamy rzeczy w pośpiechu, przez co jeszcze trudniej je odnaleźć. Weź kilka głębokich oddechów i zacznij jeszcze raz, spokojnie przeszukiwać miejsca, w których zwykle trzymasz zgubione klucze. Mogą to być:

  • szafka na korytarzu,
  • kieszenie kurtki, spodni,
  • biurko,
  • blat kuchenny,
  • torebka.

Sprawdź też, czy nie leżą na podłodze, trawniku przed domem lub przy samochodzie.

Zastanów się, czy nie zmieniałeś ostatnio czegoś w swoim otoczeniu

Pomyśl czy nie zmieniałeś ostatnio smyczy u kluczy, nie kupiłeś nowej torby czy też nie założyłeś cieplejszej kurtki. Sprawdź poprzednio noszone ubrania. A może zamontowałeś nową półkę lub wieszaczek na klucze i jeszcze się do niego nie przyzwyczaiłeś?

Nie szukaj online

Być może kusi Ciebie spytać na dużych lokalnych grupach lub fanpage’ach, czy ktoś nie widział takich kluczy jak na zdjęciu. Uważaj, ponieważ pisząc z konta opisanego Twoim imieniem i nazwiskiem złodziej może wykorzystać te dane do identyfikacji dokładnego adresu zamieszkania.

Zadzwoń do osoby, z którą ostatnio się widziałeś

Wizyta u rodziny? Kolacja biznesowa? Randka? Zadzwoń do osób, u których mogłeś zostawić klucze. Być może czekają na Ciebie w ich mieszkaniu.

Zerknij w lustro

Wszyscy znamy bajkę o panu Hilarym. Mając ogrom spraw na głowie i czując dodatkowo presję czasu, zdarza się, że szukamy rzeczy, którą dosłownie mamy na nosie. Sprawdź, czy nie masz kluczy w ręce 🙂

Wymień zamki

Kiedy już wszystko zawiedzie, nie pozostaje nic innego jak wymiana zamków. Można główkować, jak otworzyć drzwi samemu, jednak najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest telefon do ślusarza. Tacy fachowcy dostępni są zwykle 24 godziny na dobę, także niezależnie od tego o jakiej godzinie zorientowałeś się, że straciłeś swoje klucze, otrzymasz potrzebną pomoc.

Zabezpiecz się przed utratą kluczy

Zamiast kultywować powiedzenie „mądry Polak po szkodzie”, pomyśl o tym, co może się wydarzyć i ochroń cenny przedmiot, zanim go zgubisz. Lokalizator przypięty do kluczy wygląda jak zgrabny brelok, a dzięki darmowej aplikacji, z którą się komunikuje, sprawdzisz w telefonie adres, pod którym ostatnio były widziane. Z notiOne będziesz wiedział, gdzie szukać. Jako czytelnik tego bloga możesz go kupić 20% taniej!

Sprawdź 5 innych sposobów na zabezpieczenie kluczy.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki okazały się przydatne i właśnie trzymasz w ręce Twoje wcześniej zgubione klucze. Przekaż znajomym te porady, żeby nie musieli się stresować 🙂

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź