Technologiczne

Gdzie ukryć mały lokalizator notiOne?

11 marca 2020
Z notiOne znajdziesz 9 razy szybciej

notiOne to mały lokalizator Bluetooth. Wysyła ciągły sygnał, który jest odbierany przez telefony z sieci pośredniczącej. Na jego odbiór wpływa nie tylko liczba telefonów z aplikacjami współpracującymi w pobliżu, ale także to, gdzie go umieścimy. Gdzie ukryć lokalizator notiOne?

UNIKAJ METALOWYCH SCHOWKÓW

Jeśli zastanawiasz się nad ukryciem lokalizatora notiOne w metalowej skrzynce bądź innej metalowej obudowie, stanowczo odradzamy. Metal potrafi silnie stłumić sygnał Bluetooth emitowany przez lokalizator, co sprawi, że telefony z aplikacjami współpracującymi nie „usłyszą” notiOne. Dlatego skrywając notiOne w aucie wybierz kieszenie blisko sufitu, tylną kieszeń fotela lub inne miejsce, które nie sprawi, że lokalizator będzie „opakowany” blachą.

Najbezpieczniejszymi materiałami, które ze spokojem mogą otaczać notiOne są: drewno, szkło i tworzywa sztuczne takie jak plastik.

TOWARZYSTWO URZĄDZEŃ BEZPRZEWODOWYCH

Urządzenie notiOne wykorzystuje standard Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji. Oznacza to, że inne urządzenia korzystające z komunikacji z wykorzystaniem podobnych częstotliwości mogą zakłócać działanie notiOne. Najczęstsze źródła zakłóceń to przewody zasilania, lampy fluorescencyjne, mikrofale lub bezprzewodowe kamery wideo.

MIASTO

Chroniąc ważne dla Ciebie rzeczy pamiętaj, że notiOne nie sprawdza się na obszarach o niskim zaludnieniu. Jeśli krnąbrny czworonożny uciekinier uda się na samotną podróż po lesie lub łące, prawdopodobieństwo odbioru sygnału maleje. Dlaczego? Ze względu na brak odbiorników, którymi są osoby z aplikacjami współpracującymi w swoim telefonie. notiOne doskonale sprawdzi się w namierzeniu psa w miejskiej dżungli lub zlokalizowaniu kocich kryjówek w mieszkaniu, odradzamy go jednak przy zabezpieczaniu wiejskich psiaków, koni, czy wychodzących kotów.

Wiesz już, gdzie ukryć mały lokalizator notiOne i jak skutecznie zabezpieczać cenne przedmioty? Pamiętaj, że nowy model notiOne go! wytrzymuje rok na jednej baterii – sprawdź już dziś i skorzystaj z darmowej wysyłki!

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź