Dla właścicieli czworonogów

Wyprawka dla kota – 10 pozycji

17 lutego 2021

Czy Twoje mieszkanie ma zaraz odwiedzić pewne mruczące, miauczące i puchate stworzenie? To wspaniale! Pewnie chcesz się jak najlepiej przygotować na jego wizytę. Poniżej znajdziesz rzeczy, które powinna zawierać wyprawka dla kota.

Kuweta i akcesoria do niej

Kocia toaleta to podstawa, nawet kota wychodzącego. Jej rozmiar powinien być dopasowany do wielkości zwierzęcia – kot powinien się w niej móc swobodnie obrócić. Do wyboru masz kuwety zabudowane i otwarte. Te pierwsze wyglądają jak domek, zapobiegają rozsypywaniu żwirku oraz zwyczajnie zasłaniają to, co w niej się znajduje. Otwarte kuwety są jednak tańsze i zdecydowanie lepsze dla młodszych kotów, gdyż prościej do nich wejść. Roznoszeniu żwirkowi zapobiegają maty wyłożone przed kuwetę otwartą. Dodatkowo weź także łopatkę do żwirku oraz sam żwirek.

Miseczki na wodę i karmę

Koty nie jedzą dużo. Miseczka o pojemności do 0,3 l na karmę i 0,4 l na wodę w zupełności wystarczą. W sklepach szeroką gamę wzorów. Zwróć też uwagę na materiał: plastikowe są tańsze i nawet, gdy niechcący je kopniesz, nie zbiją się. Potrafią jednak szybko się zużyć i porysować. Metalowe mają podobne cechy, ale zdarza się, że koty nie lubią z nich pić wody, ponieważ nabiera metalicznego posmaku. Ceramiczne miseczki są nieco droższe, lecz często wynika to z pięknych zdobień i niecodziennych kształtów. Uwaga, by ich nie zbić!

Zabawki

Koty, zwłaszcza młode, potrzebują mnóstwa rozrywki. Zabawek, które zaspokajają ich łowcze instynkty, jest od groma. Zaczynając od małych pluszowych myszek, po wędki, kończąc na elektronicznych zabawkach sterowanych z telefonu. Na początek wystarczy mysz i wędka, a z czasem zarówno ty, jak i Twój mruczek nabierzecie ochoty na testowanie coraz to nowszych form zabawy 🙂 Jednak zdecydowanie powiedz „nie” laserowym kropeczkom, które koty ochoczo gonią. Co prawda zajmiesz go w ten sposób na dłuższy czas, ale nieuchwytność światła bardzo frustruje kociaka i męczy go. Fizyczna zdobycz to podstawa dla spokojnego mruczka.

Drapak

Podobnie jak w przypadku zabawek, wariantów jest mnóstwo. Od prostych kołków, po imponujące domki. Możesz nawet zrobić drapak samodzielnie – wystarczy kawałek blatu/płyty wiórowej lub statyw dla ręcznika papierowego i sznur sizalowy owinięty wokół niego na klej.

Obroża

Obroża z adresówką i lokalizatorem to nie tylko propozycja dla kotów wychodzących. Koty to ciekawskie stworzenia, nawet te domowe niezmiernie interesuje świat na zewnątrz. Może się zdarzyć, że podczas naszej nieuwagi zdecyduje się na wycieczkę poza próg domu. Obroża przy szyi wskaże właściciela i pomoże kotu wrócić do domu.

Lokalizator

Mały lokalizator notiOne ułatwi odnalezienie czworonoga – nie tylko poza domem, ale także w mieszkaniu, w jednej ze swoich tajnych kryjówek.

W przypadku szukania kota na duże odległości weź pod uwagę, że ten lokalizator działa w oparciu o sieć telefonów z odpowiednimi aplikacjami, które odbierają sygnał z lokalizatora i w ten sposób określają jego położenie. Oznacza to, że jeśli kot lubi wybierać się w podróże na łąki, pola itd. – lokalizator raczej się nie sprawdzi. Natomiast jeśli znajduje się blisko ludzi (np. w mieście), będzie to świetne dodatkowe zabezpieczenie.

Zabezpieczenie okien i balkonu

Skoro już mowa o bezpieczeństwie – aby zapobiec niekontrolowanej ucieczce warto zabezpieczyć balkon i okna siatką. Innym rozwiązaniem na zabezpieczenie okna jest instalacja blokad na okna uchylne, dzięki czemu ciekawski kociak nie utknie w szczelinie.

Posłanie

Doświadczenie mówi nam, że często koty nie lubią, kiedy człowiek próbuje im układać życie i z wyjątkową obojętnością traktują kupowane im legowiska. Możesz jednak kupić dedykowany kotu kocyk, który umieścisz w wybranym przez niego miejscu.

Transporter

Kociak musi jakoś trafić do Twojego domu. Transporter to bezpieczny sposób na przewiezienie zwierzęcia zarówno dla niego, jak i dla Ciebie. Pamiętaj, by nie był za mały, a kot mógł się swobodnie w nim obrócić.

Akcesoria do pielęgnacji

Czesanie i obcinanie pazurków to rutynowe czynności przy kociakach. Zaopatrz się w grzebień oraz cążki. A jeśli odwiedzi Cię kot długowłosy możesz pomyśleć o talku lub pudrze, który ułatwi rozczesywanie sierści.

Rolka do zbierania włosów i sierści

To już gadżet dla Ciebie 🙂 Kocia sierść na ubraniach nie wygląda estetycznie. Ta rolka to ratunek przed kłaczkami na eleganckiej sukience czy garniturze.

Kiedy skompletować wyprawkę dla kota?

Najlepszy moment na zakupienie odpowiednich wyprawki dla kota jest w momencie, kiedy zdecydujesz się na konkretnego zwierzaka i niebawem masz go przywieźć do domu. Wtedy jesteś w stanie najlepiej dopasować zabawki, typ żwirku czy wielkość posłania do nowego domownika.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź