Technologiczne

Sposoby na zwiększenie częstotliwości odbierania sygnału notiOne przez Twój telefon

25 marca 2020

notiOne nie jest GPS-em. W związku z tym położenie przedmiotu, do którego przyczepiony jest nasz lokalizator, nie jest przedstawiane jako ciągła linia w aplikacji, lecz jako seria punktów, w których został odebrany sygnał urządzenia. Czy można sprawić, by tych kropek było więcej? Tak! Podpowiadamy, co zrobić, by Twój telefon odbierał sygnał tak często, jak to tylko możliwe.

Możliwe jest zwiększenie częstotliwości odbierania sygnału notiOne przez Twój telefon. Wystarczy zmienić pewne ustawienia. Przede wszystkim upewnij się, że smartfon nie pracuje w trybie oszczędzania energii. Kiedy urządzenie pracuje w takim trybie, ogranicza dodatkowe funkcjonalności, takie jak Bluetooth,w celu utrzymania podstawowych „funkcji życiowych” sprzętu. To z kolei ma wpływ na aplikację notiOne – wówczas ograniczane jest działanie niektórych modułów aplikacji, by nie czerpać za dużo energii, co w konsekwencji ma znaczenie przy lokalizowaniu breloków.

Pozostałe rozwiązania są zależne od systemu operacyjnego smartfona.

System iOS

W pierwszej kolejności wejdź w ustawienia systemowe i włącz usługi lokalizacji:

notiOne - usługi lokalizacji powinny być włączone

Następnie zjedź w dół i wyszukaj aplikację notiOne na liście. Gdy znajdziesz, wejdź w ustawienia aplikacji. Tam wybierz opcję „Położenie” i zezwól na korzystanie z lokalizacji Zawsze.

notiOne - ustawienia iOS

notiOne – ustawienia iOS

! W przypadku gdy nie widzisz takiej opcji, tzn. masz do wyboru jedynie „Nigdy” oraz „Gdy używam aplikacji”, odinstaluj aplikację i pobierz ją ponownie. Wówczas przy ponownej instalacji zaznacz „Zawsze” przy pytaniu o uprawnienia lokalizacji.

System Android:

 • Ustawienia aplikacji notiOne: wejdź w aplikację notiOne, rozwiń menu z lewej strony i wybierz „Ustawienia”. Tam zaznacz kwadracik zezwalający na Automatyczne zarządzanie Bluetooth (co pozwoli na chwilowe jego uruchomienie w momencie „usłyszenia” sygnału notiOne) oraz na Wyszukiwanie notiOne w tle. Oszczędzanie energii pozostaw odznaczone. Zapisz ustawienia.

 • Ustawienia globalne: wejdź w ustawienia telefonu, następnie wybierz z menu „Aplikacje”. Znajdź na liście notiOne i upewnij się, że zezwoliłeś na dostęp do lokalizacji. Sprawdź też opcję „Zachowanie aplikacji w tle”: tu powinien być zaznaczony wariant: Bez ograniczeń.

  Android ustawienia aplikacji notiOne

  Android ustawienia aplikacji notiOne

  Podobne ustawienia znajduje się w menu ustawień, dalej: „Konserwacja urządzenia”→”Bateria”, a następnie: „Aplikacje niemonitorowane” – na tej liście powinna znaleźć się aplikacja notiOne.

I już. Teraz aplikacja notiOne powinna odbierać sygnał z urządzeń bez ograniczeń! Przekaż te informacje swoim bliskim, znajomym i rodzinie – niech też wiedzą 🙂

Ty również poproś swoich bliskich i znajomych o zainstalowanie darmowej aplikacji notiOne. Im bardziej rozbudowana sieć telefonów pośredniczących, tym większa szansa na szybkie odnalezienie zguby nie tylko swojej, ale i innych użytkowników notiOne. Pomaganie nic nie kosztuje, a może oszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy zarówno Tobie, jak i innym.

Może ci się spodobać również

1 Komentarz

 • Awatar użytkownika marekpili
  Odpowiedz marekpili 28 października 2020 na 12:48

  Pisałem już, przydała by się funkcjonalność ,, prowadź do” za pomocą googls map.
  lub innej darmowej apki.

 • Zostaw Odpowiedź