Bezpieczne podróże Zabezpieczenia antykradzieżowe

Jak zabezpieczyć bagaż? 5 gadżetów

9 września 2020

Jak zabezpieczyć bagaż w podróży? – to pytanie stawiają sobie osoby wyjeżdżające nie tylko na urlop, ale także w podróż służbową. Poznaj 5 sprytnych gadżetów, które uchronią Ciebie przed utratą lub zgubieniem bagażu w podróży.

Oznaczenie bagażu

W sprzedaży jest wiele stylowych oznaczeń na walizki. Wpisz na niej swoje dane kontaktowe – uczciwy znalazca będzie mógł Cię z łatwością odnaleźć i oddać zgubę.

Solidny zamek

Zamiast liczyć na uczciwość znalazcy, możesz ochronić się przed niepożądanymi niecnymi rękami. Jeśli Twoja walizka nie jest wyposażona w najsolidniejszy zamek TSA (ang. Travel Sentry® Approved), zastanów się nad zakupem kłódki. Założona na zapięcia zamka utrudni otwarcie bagażu przez nieproszone osoby.

Stalowa siatka

Rozwiązanie to sprawdzi się przy mniejszych torbach. Jej zaletami jest kompaktowy rozmiar – po złożeniu zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Zaś materiał wykonania sprawia, że trudno ją rozciąć, przez co skutecznie chroni przed kradzieżą zawartości walizki lub plecaka. Zwykle zapinana jest na kłódkę, także bez obaw – nie jest łatwo ją ściągnąć 🙂

Pas antykradzieżowy

Świetne rozwiązanie do zabezpieczenia bagażu ze sprzętem elektronicznym. Taki pas zastępuje tradycyjny pasek w torbie – wygląda niemalże tak samo, jednak w środku znajdują się stalowe linki uniemożliwiające przecięcie. Ponadto karabińczyki mocujące pasek do torby wyposażone są w dodatkowe blokady, które zapobiegają przypadkowemu odpięciu.

Takimi pasami możesz też owinąć torbę lub zastosować taki do spodni – te ostatnie posiadają dodatkowo ochronę RFID, która zapobiega sczytaniu danych z kart kredytowych.

Jak zabezpieczyć bagaż z notiOne
Torba z lokalizatorem notiOne

notiOne

Ten mały lokalizator świetnie sprawdzi się jako dyskretna ochrona walizki. Ukryty pomiędzy rzeczami lub w jednej z kieszeni torby komunikuje się z Twoim telefonem oraz telefonami z aplikacjami współpracującymi, których jest w Polsce prawie 2 miliony. Kiedy np. na lotnisku stracisz z widoku swoją walizkę, w darmowej aplikacji będziesz mógł sprawdzić na zasadzie zabawy w ciepło-zimno, gdzie jest poszukiwany bagaż.

Mamy świetną wiadomość – jako czytelnik tego bloga możesz kupić ten lokalizator 20% taniej!

Który gadżet najbardziej przypadł Ci do gustu? Daj znać w komentarzu 🙂

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź