Inne porady

Lokalizator Bluetooth — dlaczego ma zasięg na całą Polskę?

5 września 2022
lokalizator do kluczy notione w technologii bluetooth

Urządzenia działające na podstawie technologii Bluetooth są coraz bardziej popularne. Na pewno i Wy z nich korzystacie w codziennym życiu. Nie są to tylko słuchawki, głośniki bezprzewodowe czy smartbandy. To również lokalizatory, które mają zasięg na całą Polskę. Jak działają takie urządzenia? Dlaczego mogą mieć zasięg na cały nasz kraj? Sprawdźcie!

Jak działają lokalizatory Bluetooth?

Urządzenia działające na podstawie technologii Bluetooth działają inaczej niż GPS. System Bluetooth działa dzięki urządzeniom nadającym sygnał radiowy o niewielkim zasięgu. Zwykle maksymalny zasięg lokalizatora nie jest większy niż 100 metrów, ale w praktyce to rozwiązanie pozwala na odnajdywanie zagubionych przedmiotów nawet w całym kraju! W jaki sposób to możliwe? Już kiedyś pisaliśmy dla Was artykuł o tym, co to jest lokalizator Bluetooth i jak go używać, a teraz opowiemy Wam na przykładzie naszych urządzeń, jak to działa.

Zalety lokalizatorów Bluetooth

To urządzenia niewielkich rozmiarów, które można ukryć lub przyczepić do ważnego przedmiotu, np.: kluczy, skutera, a nawet domowego pupila! Ilość zastosowań lokalizatorów Bluetooth jest nieskończona! Tu ograniczeniem jest tylko wyobraźnia.Ponadto lokalizatory Bluetooth zużywają bardzo mało energii, a Wy nie musicie się martwić o wymianę baterii w urządzeniu. Urządzenie nie wymaga jej wymiany nawet przez 365 dni. Lokalizatory te są również w bardzo przystępnych cenach, możecie sprawdzić naszą ofertę tutaj.

Jak działa lokalizator notiOne?

Urządzenie lokalizujące notiOne go! PLUS działa na podstawie technologii Bluetooth, komunikując się z dedykowaną aplikacją. W Polsce coraz więcej osób ma smartfona, który jest wyposażony w aplikacje wspierające system lokalizatora. Z pewnością Wy też je macie w swoim smartfonie.

Każdy telefon, który znajduje się w pobliżu lokalizatora notiOne umieszczonego przy zagubionej rzeczy, automatycznie odbierze od niego sygnał, ustali jego lokalizację, a te dane bezpośrednio przekaże na serwer.

Następnie informacja o lokalizacji zgubionego przedmiotu, przy którym znajduje się mini lokalizator notiOne go! PLUS, zostanie przekazana właścicielowi za pomocą znacznika na mapie oraz adresu w aplikacji notiOne na jego smartphonie.

Zasięg technologii Bluetooth – ile wynosi?

Nasze urządzenia wysyłają sygnał, który jest odbierany przez telefony z zainstalowanymi aplikacjami wspierającymi nasz system, które znajdują się do 90 m od lokalizatora.

Jeśli telefon „złapie” sygnał urządzenia notiOne, to ustala jego lokalizację na podstawie własnego GPS, a dalej ta informacja trafia na telefon właściciela zguby. Wszystko dzieje się bardzo szybko i automatycznie, a namierzanie zagubionych przedmiotów jest wtedy możliwe nie tylko na bardzo dalekie odległości, ale nawet na całą Polskę!

Obecnie w naszym kraju jest ponad 2  miliony użytkowników aplikacji notiOne oraz tych, które wspierają system notiOne, dzięki temu informacja o lokalizacji zagubionej rzeczy może trafić do właściciela z najróżniejszych zakątków Polski.

Gdzie lokalizatory Bluetooth mogą mieć problem z prawidłową pracą?

W miejscach, które są mniej zaludnione, np.: lasy czy pola sygnał notiOne będzie odbierany wyłącznie wtedy, gdy urządzenia, które współpracują z systemem, znajdą się w pobliżu.

Nasze lokalizatory będą również działać poza granicami Polski, jednak nie ze wszystkimi funkcjami. Dlaczego? Ponieważ poza Polską nie jest dostępna tak szeroka sieć użytkowników, którzy mają zainstalowane aplikacje współpracujące z notiOne, a więc ten będzie lokalizowany wyłącznie w zasięgu telefonu odbiorcy.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź