Inne porady

Recenzja Funscooter F10 MAX PRO+ – hulajnoga elektryczna nie tylko do miasta

24 marca 2023
Funscooter F10 Max Pro Plus recenzja hulajnogi elektrycznej

Wszyscy już odliczamy do upragnionych ciepłych wiosennych dni, zwłaszcza że wreszcie będziemy mogli jeździć do woli na ulubionych jednośladach miejskich. Mieliśmy ogromną przyjemność testować hulajnogę elektryczną Funscooter F10 MAX PRO+ i zachęcamy Was do poznania naszej recenzji. Zwłaszcza jeśli rozglądacie się za nową hulajnogą na zbliżający się sezon wiosenno-letni!

Specyfikacja techniczna hulajnogi Funscooter F10 MAX PRO+

  • Zasięg: do 75 km
  • Prędkość maksymalna: do 25 km/h w obszarze miejskim, po odblokowaniu 30 km/h
  • Maksymalna moc silnika: 750 W
  • Wymiary: 1200 x 1180 x 485 mm
  • Waga: 19,6 kg
  • Hamulce: bębnowe (przód), elektryczne (tył)
  • Bateria: akumulator litowo-jonowy o mocy 20 Ah, napięcie 36V
  • Czas ładowania: 7-8 h
  • Dopuszczalne obciążenie: 100 kg
  • Koła: pompowane

Hulajnoga Funscooter F10 MAX PRO+ nasza opinia

Hulajnoga elektryczna Funscooter F10 MAX PRO+ wyróżnia się kilkoma kluczowymi cechami. Przede wszystkim — posiada silnik najnowszej generacji, którego moc to nawet 750W! Dlaczego to robi wrażenie?  W konkurencyjnych modelach zwykle silnik ma moc 250-500W. Hulajnoga o takiej mocy  pozwoli Wam spokojnie rozpędzić się nawet do 20 km/h w terenie zabudowanym.

Pokonanie wszelkich pagórków na trasie nie będzie stanowiło żadnego problemu. Nawet gdy będziecie jechać z plecakiem, wypełnionym na przykład ciężkim sprzętem fotograficznym. Jazda jest komfortowa, a podjazd pod górkę przebiega bez żadnych komplikacji i zmniejszenia mocy.

Hamulce w hulajnodze Funscooter

Jeśli chodzi o drogę hamowania, to jest ona krótka i intensywna w przypadku agresywnego zatrzymywania a w spokojniejszym i rozłożonym w czasie hamowaniu przebiega bardzo komfortowo. Funscooter ma dwa komplety hamulców: bębnowe i elektryczne, które zapewniają wysoką wydajność w czasie hamowania.

Koła hulajnogi Funscooter F10 MAX PRO+

Niespotykany komfort jazdy Funscooter F10 MAX PRO+ zawdzięcza swoim pompowanym kołom, o średnicy 10 cali i amortyzowanemu widelcowi. Poruszanie się po nierównym chodniku, podjeżdżanie pod krawężniki, a nawet niewinne próby driftu po gładkiej powierzchni garażu podziemnego będą przyjemnym doświadczeniem, pozbawionym drgań i zbędnego wysiłku.

koła i budowa hulajnogi elekrycznej Funscooter

Opony doskonale przywierają do powierzchni, co gwarantuje płynną i dynamiczną jazdę pozwalającą nawet na odrobinę szaleństwa (dla chętnych!).

Przejrzysty wyświetlacz

Przejrzysty i jasny wyświetlacz LCD prezentuje informacje o aktualnym biegu, prędkości, poziomie naładowania akumulatora, statusie tempomatu, a nawet ostrzega o temperaturze nieodpowiedniej dla urządzenia.

wyświetlacz w hulajnodze Funscooter F10 MAX PRO+

Czy hulajnoga Funscooter F10 MAX PRO+ jest wododporna?

Kolejnym atutem jest klasa ochrony IPX4, co powoduje, że Funscooter F10 MAX PRO+ jest odporna na zachlapania. Nie trzeba się martwić o przypadkowy lub celowy wjazd w kałuże. Zamoczona będzie w pełni bezpieczna. Dotyczy to również mycia po aktywnej jeździe.

Ładowanie i bateria w hulajnodze Funscooter F10 MAX PRO+

Bateria w Funscooter F10 MAX PRO+ ładuje się bardzo szybko. Wystarczy 7-8h, aby została naładowana do pełna. Na jednym ładowaniu, jadąc miejską trasą, można pokonać nawet 75 km. Oczywiście, im bardziej wymagająca trasa, tym szybciej bateria będzie się rozładowywać.

Test hulajnogi elektrycznej — co testowaliśmy?

Sprawdziliśmy kilka najważniejszych aspektów dla wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych, przede wszystkim:

Bezpieczeństwo – w Funscooterze komplet hamulców bębnowych i elektrycznych jest naprawdę wydajny. Prosta konstrukcja hamulców bębnowych powoduje, że są one trwałe i praktycznie bezawaryjne. Z kolei hamulce elektryczne zwiększają skuteczność hamowania, a ich konserwacja nie jest skomplikowana.

Czas ładowania — to zaledwie 7-8 h, dzięki ładowarce Fast Charger. Podłączacie ją do hulajnogi na noc – Wy się wyśpicie, a Funscooter się naładuje do pełna. Jak dla nas sytuacja Win-Win.

Moc silnika – 750 W robi wrażenie – w obszarze miejskim udało nam się rozruszać silnik do 20 km/h, a na drogach niepublicznych nawet do 30 km/h!

Komfort jazdy – Funscooter F10 MAX PRO+ nie boi się pagórków, nierównych powierzchni czy wystających korzeni jeździ się na niej naprawdę wygodnie, nie czując żadnych drgań.

Dynamika jazdy – hulajnoga płynnie osiąga maksymalną prędkość jazdy, niemniej trzeba mieć na uwadze, że przy bardziej wymagającej trasie, dynamika i komfort przełożą się na szybsze rozładowanie baterii.

Dodatkowe funkcje – tempomat, to dla nas świetna sprawa w przypadku dłuższej trasy! Pozwala na utrzymanie stałej prędkości, bez ciągłej potrzeby naciskania przycisku przyspieszenia.

lokalizator notione go do hulajnogi elektrycznej

Funscooter F10 MAX PRO+ tylko do miasta? Sprawdziliśmy

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie sprawdzili możliwości hulajnogi na drogach niepublicznych. I tu niezłe zaskoczenie – maksymalną prędkość udało nam się podbić do nawet 30 km/h, wiatr we włosach był zdecydowanie wyczuwalny!

Ogromnym plusem jest możliwość przejechania 75 km na jednym ładowaniu! Hulajnoga zawdzięcza to akumulatorowi litowo-jonowemu o pojemności 20 Ah. Na Funscooterze F10 MAX PRO+ spokojnie przejedziecie trasę wzdłuż Wisły, od Krakowa do Tyńca. Świetnie sprawdzi się na wycieczkach krajobrazowych.

Tu po raz kolejny musimy podkreślić właściwości pompowanych opon w hulajnodze – doskonale przylegają do powierzchni, co przekłada się na wysoki komfort, nawet w trakcie jazdy po niewybetonowanych ścieżkach parku, gdzie znienacka może pojawić się wystający korzeń.

Wysoki komfort jazdy w obszarze niezabudowanym hulajnoga zawdzięcza również opcji tempomatu, który pozwala w pełni skupić się na obserwacji otoczenia w czasie jazdy, bez konieczności utrzymywania stałej prędkości ręcznie.

Oczywiście pamiętajcie, że tempomat powinien być używany w bezpiecznych warunkach, a kierowca powinien mieć pełną kontrolę nad hulajnogą i być przygotowany na reakcję w przypadku nagłych sytuacji.

kup lokalizator notione do hulajnogi

Zabezpieczenia do hulajnogi elektrycznej

Nie samą jazdą na hulajnodze człowiek żyje! Przecież trzeba ją również dobrze zabezpieczyć po zaparkowaniu, np.: pod firmą czy pod domem.

I tu przyda się blokada antykradzieżowa, która ma wbudowany alarm odstraszający złodzieja. Zwykle montuje się ją na przednim kole, a otwiera specjalnym kluczem. Takie blokady są odporne na wszelkie zniszczenia czy zachlapania, a dodatkowo skutecznie blokują zapędy złodziei.

Poza blokadą warto także zainwestować w zakup lokalizatora notiOne, który przyda się nie tylko w sytuacji, w której dojdzie do kradzieży, ale też, wtedy gdy zapomnicie, gdzie zaparkowaliście swój jednoślad. Nasz lokalizator łatwo zamontujecie przy hulajnodze, a w specjalnej darmowej aplikacji podejrzycie jej bieżącą lokalizację.

Zabezpieczenia antykradzieżowe hulajnogi elektrycznej to nie wszystko. Profesjonalny rider powinien również zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które umilą mu nie tylko jazdę na hulajnodze, ale też jej transportowanie i przechowywanie poza sezonem.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź