Bezpieczne podróże

Jak znaleźć samochód na parkingu?

8 grudnia 2022
jak znaleźć samochód na parkingu

Trwająca gorączka przedświąteczna potrafi wprowadzić prawdziwy zamęt nawet u tych, którzy na co dzień są bardzo zorganizowani i spokojni. Wyjazd na zakupy do centrum handlowego może się zakończyć nie tylko awanturą, ale również zagubieniem samochodu na parkingu. Jak szybko znaleźć swoje auto wśród oceanu innych pojazdów? Sprawdźcie nasz poradnik!

Jak nie zgubić swojego samochodu na parkingu?

Istnieje kilka sposobów na to, by zapisać swoje miejsce parkingowe (nie tylko we własnej pamięci). Można to zrobić korzystając z:

  • Map Google – wystarczy zapisać lokalizację zaparkowanego pojazdu na swoim telefonie lub tablecie z systemem Android. Można to zrobić poprzez wybranie lokalizacji zaparkowanego pojazdu w Mapach Google (niebieski punkt) i zapisanie miejsca parkowania. Będzie ono widoczne, dopóki go nie usuniecie.
  • Aparat w telefonie – może brzmi to trochę oldschoolowo, ale jest pomocne. Wystarczy zrobić zdjęcie zaparkowanego auta wraz z numerem miejsca parkingowego i innymi detalami, które pozwolą Wam odnaleźć pojazd. Gorzej, jak Wasz telefon się rozładuje po całym dniu spędzonym w galerii handlowej.
  • Autoalarm – zamontowane w samochodzie autoalarmy mają opcję zdalnej aktywacji syreny oraz świateł. Jeśli plus minus pamiętacie, gdzie znajduje się Wasze auto, możecie po prostu przytrzymać dłużej przycisk na pilocie i uruchomić alarm, który poinformuje Was o tym, gdzie stoi samochód.

Ciekawostka – w Warszawie, na jednym z parkingów w galerii handlowej, znajduje się inteligentny system kamer, który sczytuje numer rejestracyjny Waszego pojazdu, a następnie obserwuje gdzie parkujecie. Przy wyjściach z galerii znajdują się specjalne infokioski, które umożliwiają wpisanie numeru rejestracyjnego auta na ekranie i odnalezienie jego miejsca parkingowego wraz ze zdjęciem.

Nie chcąc doprowadzić do zagubienia swojego auta na parkingu, możecie kupić specjalne urządzenia namierzające lokalizację pojazdu, które zamontujecie w swoim samochodzie. Jakie? Sprawdźcie poniżej!

Jak sprawdzić gdzie jest samochód?

Każdemu może się zdarzyć zagubienie na wielkim podziemnym parkingu! Nie obawiajcie się, jeśli nie możecie odnaleźć swojego samochodu, bo jeśli zastosowaliście się do naszych powyższych wskazówek, to z pomocą przyjdą Wam teraz:

  • Mapy Google – jeśli z nich skorzystaliście, to wystarczy na telefonie lub tablecie z systemem Android wybrać aplikację, wyszukać Miejsce zaparkowania w pasku wyszukiwania i kliknąć opcję trasa, aby dostać się do swojego pojazdu.
  • Auto Finder – to aplikacja stworzona dla systemów Android, która pozwala na oznaczanie lokalizacji auta podczas parkowania. Można to zrobić ręcznie albo automatycznie z użyciem Bluetooth. Aplikacja otwiera się na API Map Google i na GPS urządzenia z Androidem i wykrywa dokładnie Waszą lokalizację oraz analizuje informacje o przebytej drodze, co pozwala na łatwiejsze odnalezienie samochodu.
  • Aplikacja Gdzie parkuję – to opcja dla posiadaczy iPhone-ów. Wystarczy pobrać ją z AppStore i zezwolić na dostęp do lokalizacji. Apka będzie śledzić zdarzenia parkowania na bieżąco.
  • Lokalizator notiOne – wystarczy go umieścić w swoim samochodzie, najlepiej w dość nieoczywistym miejscu, co również wspomoże Was w sytuacji, w której dojdzie do kradzieży pojazdu. Urządzenie pozwoli Wam namierzyć dokładną lokalizację Waszego pojazdu i poda tę informację w aplikacji zainstalowanej na Waszym smartfonie.
  • Wtyk SmartGPS – to małe urządzenie, które wpina się do gniazda zapalniczki samochodowej albo do gniazda diagnostycznego OBD w aucie. Zawiera ono w sobie lokalizator z modułem łączności z siecią komórkową, co pozwala na ustalenie pozycji pojazdu.

Gdzie jest zaparkowany samochód?

Jeśli bateria w Waszym smartfonie się rozładowała, a Wy nie macie już pomysłu, gdzie szukać Waszego zaparkowanego pojazdu, pozostają dwie opcje:

  • Poprosić o pomoc ochronę, która z pomocą monitoringu namierzy Wasze auto. Miejcie na uwadze, że to jednak może zająć trochę czasu, a i na pewno nie oczyści nerwowej atmosfery wśród zmęczonych pasażerów.
  • Poczekać, aż wszyscy wyjadą z parkingu – to już ostateczna ostateczność i zalecamy ją wyłącznie osobom wytrwałym i niesamowicie cierpliwym. 🙂 

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź