Inne porady

3 lata minęły jak jeden dzień – historia notiOne

23 października 2019
3 urodziny notiOne

3 lata temu wpadliśmy na pomysł stworzenia urządzenia oraz aplikacji do namierzania zgubionych rzeczy, ale także ochrony seniorów, dzieci czy czworonożnych kompanów życia. Trzyletnia historia notiOne rozpoczęła się w Poznaniu, zimą 2016 roku…

Styczeń, 2016r. Zima, choć niezbyt mroźna, jednak daje się we znaki. Trwają poszukiwania jednej z bliskich nam osób. To starsza pani cierpiąca na chwilowe zaniki pamięci. Wyszła z domu w lekkim płaszczu i od kilku godzin nie ma z nią kontaktu. Stawiamy na nogi wszystkich znajomych, przyjaciół i policję. Finał poszukiwań okazuje się szczęśliwy – przemarzniętą i przestraszoną znajdujemy na jednym z przystanków autobusowych, daleko od domu.

Jesteśmy grupą przyjaciół związanych z jedną z poznańskich firm technologicznych. Mamy doświadczenie w tworzeniu nowych technologii. Postanawiamy wykorzystać nasze umiejętności, by zapobiec w przyszłości tego typu wypadkom.

Mijają kolejne dni, spotkania, konsultacje, badanie możliwości. W końcu… mamy to! Pomysł na notiOne – mini lokalizator Bluetooth, który w połączeniu z darmową aplikacją odnajdzie zgubę nie tylko w pobliżu, ale i na drugim końcu Polski. Jak to możliwe? Pomysł od początku wspiera operator najpopularniejszej krajowej aplikacji dla kierowców. Dzięki temu już na starcie dysponujemy rozbudowaną siecią telefonów pośredniczących w odbiorze sygnału na dalekie odległości. Wiemy, że w Polsce nie ma jeszcze podobnego rozwiązania, przeczuwamy więc, że to może być strzał w dziesiątkę. Rozpoczynamy prace nad stworzeniem prototypu urządzenia i oprogramowania.

Podczas gdy prace nad technologią idą pełną parą, my angażujemy się intensywnie w działania społeczne. Chcemy, by nasza firma zajmowała się bezpieczeństwem nie tylko na poziomie technologicznych rozwiązań, ale również edukacji i odpowiedzialności społecznej. Tworzymy vlog parentingowy Tosia Samosia oraz Ogólnopolski Projekt Edukacyjny: Podróże Misiołanków. Niedługo później, patronat nad projektem obejmuje Minister Edukacji Narodowej oraz Prezydenci Poznania i Warszawy, a filmy Tosi Samosi udostępniane są m.in. przez WOŚP a także Supernianię – Dorotę Zawadzką i przekraczają prób 1.000.000 wyświetleń! Czujemy, że to, co robimy naprawdę ma sens!

nagrody notiOne

25. października 2016 r – premiera notiOne.

Rozwiązanie jest niezwykle ciekawe i innowacyjne – piszą o nas media i blogerzy, a sprzedaż zwiększa się z każdym dniem. Niedługo potem zdobywamy pierwszą nagrodę: tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości. To niezwykle trudny konkurs, duma jest więc ogromna. Kolejne konkursy i kolejne laury, m.in. Super Business Gift 2019 – nasz notiOne okazuje się być arcyciekawym prezentem biznesowym. W międzyczasie na rynku pojawia się notiOne play – wyczekiwany długo przez naszych użytkowników model z sygnałem dźwiękowym i możliwością lokalizowania telefonu – oraz hit ostatnich tygodni: notiOne go! – zupełnie nowy design, znacznie głośniejszy dźwięk i bateria wytrzymująca ponad rok ciągłego użytkowania.

25. października 2019 – trzecia rocznica wypuszczenia na świat pierwszego notiOne.

Czym możemy się dziś pochwalić?

 • Ponad 60.000 urządzeń sprzedanych ponad 30.000 użytkowników
 • Ponad 1.500.000 telefonów pośredniczących w przekazywaniu sygnału na dalekie odległości
 • Ponad 100 publikacji w mediach oraz case study w 2 książkach
 • Ponad 1.125.000 wyświetleń filmów edukacyjnych Tosi Samosi
 • Ponad 15.000 dzieci objętych ogólnopolskim projektem Podróże Misiołanków
 • Partnerstwo i ścisła współpraca z m.in. takimi firmami jak Microsoft, mBank, czy Neptis S.A.

notiOne - prezent biznesowy

Cieszą nas nie tylko liczby i nagrody. To, z czego najbardziej jesteśmy dumni, to liczne wiadomości, sugestie i podziękowania, jakie od Was otrzymujemy. Dzięki nim możemy się rozwijać i nieustannie udoskonalać nasze rozwiązanie. Dzięki nim wiemy również, jak bardzo notiOne przydaje się w codziennym życiu. Mamy już na koncie nie tylko setki odnalezionych kluczy, portfeli i innych cennych przedmiotów, ale również dziesiątki uratowanych psów i kotów, odnalezione rowery i motocykle, oraz co najmniej jeden odzyskany skradziony samochód. Te historie skrzętnie kolekcjonujemy – możesz je poczytać w naszych relacjach na Instagramie.

Cieszymy się, że możemy Ci służyć i dziękujemy, że jesteś z nami!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, dołącz do naszej grupy Zguboznalazców na Facebooku oraz śledź nasz fanpage oraz profil na Instagramie, by być na bieżąco z nowościami i historiami od notiOne 🙂

Może ci się spodobać również

1 Komentarz

 • Awatar użytkownika Z Techniką za Pan Brat
  Odpowiedz Z Techniką za Pan Brat 25 października 2019 na 11:21

  Sto lat, gratulacje!!! Przetestowałem go też, gdyż jestem jednym z tych Blogerów o których piszecie 🙂
  Ja zamontowałem notiOne do elektrycznej deskorolki dziecka 🙂 i nagrałem o tym film.

 • Zostaw Odpowiedź