Bezpieczne podróże

Co zabrać na wakacje?

1 lipca 2020

Przygotowania do wakacji to prawdziwy chaos, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi rodzinna wycieczka. Co zabrać na wakacje, by móc w pełni wrzucić na luz i z pustą głową oddać się pięknym widokom nieznanych nam miejsc? Sprawdź naszą listę.

Produkty higieniczne

W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną w szczególności warto zapakować do bagażu podręcznego płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczkę, która nadal jest obowiązkowa w sklepach i zamkniętych obiektach publicznych.

Poza tym upewnij się, że masz szczoteczkę do zębów i mokre chusteczki. Drogie Panie – nie zapomnijcie o podpaskach lub tamponach 🙂

Lokalizator notiOne

Mini lokalizator ukryty w aucie pomoże upewnić Ci się, że auto jest tam, gdzie je zaparkowałeś, a dzięki funkcji Alarmu w dedykowanej darmowej aplikacji nie wyjdziesz z hotelu bez portfela. Możesz też zawiesić go dziecku na szyję lub rękę, dzięki czemu dostaniesz powiadomienie, gdy pociecha zbytnio się oddali. Lub po prostu przyczep go do plecaka czy kluczy i zabezpiecz przed zgubieniem.

Telefon

Warto go mieć przy sobie nie tylko, by robić zdjęcia, ale też po to, by mieć kontakt ze światem. W razie nieszczęśliwego wypadku okaże się nieoceniony, podobnie gdy zabłądzisz – przecież większość z nas używa smartfona także jako nawigacji.

Powerbank i kable do ładowania

Na nic zda się telefon, jeśli się rozładuje. Każdy właściciel telefonu powinien zadbać o własną ładowarkę, by móc ładować wszystkie sprzęty w ciągu nocy. Powerbank to dodatkowe zabezpieczenie na wypadek, gdy bateria padnie w trakcie wycieczki.

Multitool

Trudno przewidzieć przyszłość. Multitool potrafi uratować tył w bardziej ekstremalnych sytuacjach, a naprawdę nieoceniony okazuje się na biwakach lub kempingach. W takim zestawie dysponujesz nożykiem, nożyczkami, korkociągiem, a nawet pilnikiem!

Klapki

Jakkolwiek czyste wydawałyby się pomieszczenia hotelowe pamiętaj, że korzysta z nich dużo osób. Idąc do łazienki lub na ogólnodostępny basen miej na sobie klapki. Dzięki temu nie wrócisz do domu ze swędzącymi stopami.

Suche przekąski

Jeśli czeka Was długa droga z dziećmi warto zapakować suche przekąski w postaci chociażby kukurydzianych chrupek. Wysoka temperatura im nie straszna, a zaspokoją mały głód na trasie.

Nakrycie głowy

Lata są coraz cieplejsze. Zbyt długie narażanie się na promieniowanie słoneczne grozi udarem słonecznym. Nakrycie głowy to sprawdzona osłona. Czapka z daszkiem, chustka na głowę lub stylowy kapelusz – wybierz sam!

Spray na komary i krem przeciwsłoneczny

Jeśli planujesz ogniska, grille lub po prostu wieczorne spacery zaopatrz się w środek przeciw komarom. Z kolei krem przeciwsłoneczny uratuje dzień i ochroni przed oparzeniami słonecznymi. Zwróć uwagę na numer filtru – im wyższy, tym bardziej skuteczny.

Leki

Koniecznie zabierz te, które bierzesz codziennie. Podobnie w przypadku, gdy masz tendencje alergiczne – wówczas zapakuj do torby wapno. Nam nieraz uratowało wyjazd! A jeśli masz chorobę lokomocyjną już zawczasu weź odpowiednie pigułki.

Pieniądze i dokumenty

Niektórzy mówią, że jeśli weźmiesz te dwie rzeczy, wszystko inne możesz dokupić w trasie. Dobrze mieć odliczoną gotówkę na wyjazd – dzięki temu nie wydasz więcej niż założyłeś. Dokumentów nie noś razem z gotówką. W przypadku utraty portfela, nie stracisz wszystkiego – no, chyba że skorzystałeś z naszej porady w punkcie 2 i odpowiednio zabezpieczyłeś te cenne rzeczy.

Co zabrać na wakacje, a czego nie?

Nie będziesz potrzebować eleganckich koszul i innych gniotliwych ciuchów – nie chcesz prasować w podróży, prawda? Odpuść też sobie buty kupione zaraz przed wyjazdem – nie ryzykuj obtarcia! W domu możesz też zostawić ręczniki (chyba że wybierasz się na kemping lub pod namiot), kosztowną biżuterię lub zegarki i mądre książki – jedziesz się zrelaksować! I tego Ci gorąco życzymy ☺️

Jako że zdajemy sobie sprawę, że taką listę dobrze jest mieć przy sobie przygotowaliśmy także wersję do pobrania i wydrukowania, częstuj się.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź