Bezpieczne podróże Zabezpieczenia antykradzieżowe

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą – 6 najlepszych sposobów

3 lutego 2021
Lokalizator notiOne przy rowerze

Zdobyłeś w końcu swój wymarzony rower? Nie trzymaj go pod łóżkiem w obawie przed złodziejami! Są znacznie lepsze sposoby na zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Jakie? Sprawdź sam:

Nie ufaj tanim stalowym linkom kupionym w supermarketach

Na sąsiednim regale znajdziesz nożyce, którymi taki sprzęt przetniesz w kilkanaście sekund. Złodzieje o tym wiedzą! Lepszym rozwiązaniem jest składane zabezpieczenie roweru, choć ono również ma swoją piętę achillesową – nity, które łatwo rozdzielić odpowiednim narzędziem.

Zainwestuj w porządne zabezpieczenie

Jeśli chcesz skutecznie zabezpieczyć rower, kup zapięcie do roweru typu U – lock o średnicy min. 12 mm, lub specjalne łańcuchy do rowerów. Wbrew pozorom nie są wcale tak ciężkie, jak mogłoby się wydawać! Kupisz je w każdym większym sklepie rowerowym lub w Internecie.

Zainstaluj w dyskretnym miejscu niewielki lokalizator notiOne

Najlepiej w kolorze czarnym – podczepiony np. pod siodełkiem, ukryty w lampce, czy w dzwonku, na pewno nie będzie się rzucał w oczy. Lokalizator nie uchroni Cię co prawda przed kradzieżą, ale w razie utraty roweru, zwiększy szansę na jego odnalezienie. Dzięki notiOne Paula odzyskała swój rower. Co więcej: okazało się, że jej rowerem zainteresowała się zorganizowana siatka złodziei. Zobacz jej historię!

Jeśli zainteresował Cię ten gadżet zobacz  mini lokalizator Bluetooth lub lokalizator GPS.

Zwróć uwagę do czego mocujesz rower!

Nawet najlepsze zabezpieczenie nie pomoże, jeśli przywiążesz rower do stojaka, który łatwo zdemontować, czy do drucianego płotu, z którym uporają się każde mocniejsze nożyce. Nie zostawiaj roweru w ciemnych zaułkach, otwartych piwnicach czy innych mało uczęszczanych miejscach – złodziej będzie miał tam sporo czasu, by rozbroić każde, nawet najlepsze zabezpieczenie rowerowe. I pamiętaj, mocowaniem należy objąć i ramę i koło; przypięcie zabezpieczenia wyłącznie do koła to proszenie się o kłopoty.

Wybierz się na komisariat… zanim stracisz rower.

Policja na Twoją prośbę oznaczy rower specjalnym, bezbarwnym markerem, widocznym w świetle lampy UV nawet pod dodatkową warstwą  lakieru. Naniesiony w ten sposób numer, pomoże Ci odzyskać rower w przypadku, gdy Policja go odnajdzie.

Sporządź i zachowaj pełną dokumentację swojego roweru.

Zachowaj koniecznie dowód zakupu, spisz pełną specyfikację roweru, zrób zdjęcia – zarówno całego pojazdu, jak i charakterystycznych części, czy znaków szczególnych. W przypadku kradzieży, taka dokumentacja znacznie ułatwi poszukiwania. Będzie również stanowić dowód, że odnaleziony rower faktycznie należy do Ciebie.

Niestety nie ma zabezpieczenia, którego nie można byłoby zdemontować. Jeżeli jednak będziesz przestrzegał tych kilku zasad, istnieje duże prawdopodobieństwo, że złodziej pójdzie szukać łatwiejszego łupu. Pamiętaj, że dla niego każda dodatkowa sekunda, to większe ryzyko złapania.

Może ci się spodobać również

1 Komentarz

  • Awatar użytkownika Kasik
    Odpowiedz Kasik 15 czerwca 2020 na 11:43

    Dzień dobry!
    Bardzo podoba mi się pomysł z lokalizatorem. Nigdy bym na to wcześniej nie wpadła. Łatwe i szybkie namierzenie złodzieja. Na pewno skuszę się na zakup. Dziękuję za to rozwiązanie. Jeszcze dla pewności kupiłam sobie łańcuch do roweru. Myślę, że to dobre połączenia. Łańcuch + Lokalizator NotiOne. I już nie muszę się bać, zostawiać roweru na zewnątrz :DD

  • Zostaw Odpowiedź