Dla właścicieli czworonogów

Spokojny Sylwester z psem – porady

11 grudnia 2019

Nie bez powodu, wraz z karmimypsiaki.pl ruszyliśmy z akcją „Pomaganie Przez Szukanie„. Huk wybuchających petard to duży stres dla zwierząt, między innymi ze względu na ich czuły słuch. Co roku w ten sposób giną tysiące wystraszonych psiaków! Części z nich nie udaje się niestety odnaleźć. W tym czasie szczególnie należy więc zadbać o bezpieczeństwo Waszych pupili. Bezpieczny Sylwester z psem? Podpowiemy jak to zrobić!

Twój zwierzak panicznie boi się wystrzałów petard i fajerwerków przez co spokojny Sylwester z psem brzmi jak oksymoron? Weź pod uwagę, że psy mają zdecydowanie czulszy słuch – potrafią także zidentyfikować źródło dźwięku z odległości czterokrotnie większej niż człowiek. Huk niektórych petard przekracza granicę naszego bólu – wyobraź sobie, jak przeżywać to musi stworzenie, u którego ten zmysł jest dodatkowo wyczulony. Infografika - dlaczego psy boją się w Sylwestra?

Jak zapewnić sobie spokojny Sylwester z psem? Mamy dla Ciebie 4 wskazówki.

1. Zaplanuj długi spacer w ciągu dnia

Staraj się omijać godziny, w których natężenie wybuchów jest największe. Jeśli pies podczas spaceru usłyszy huk, może zerwać się ze smyczy i uciec. Zabezpiecz się także na tę okoliczność i, prócz adresówki z numerem telefonu, przyczep do obroży mini lokalizator notiOne. Dzięki niemu sprawdzisz w darmowej aplikacji, gdzie ostatnio „widziany” był Twój psiak. Najlepiej zaplanuj dłuższy spacer w ciągu dnia, by futrzak porządnie się wybiegał i był spokojniejszy wieczorem.

2. Nie pocieszaj

Kiedy pocieszasz psa poprzez głaskanie czy tulenie, pies rozumie to jako potwierdzenie swoich lęków. Podobnie dzieje się, kiedy zbyt mocno denerwujesz się jego reakcjami. Pamiętaj, że psy mają nie tylko wyczulony słuch, ale także węch – dlatego też kiedy czują, że się stresujesz (pocisz ponad normę, masz przyspieszone tętno, itp.), one także zaczynają się niepokoić. Najlepiej zatem zachowywać się normalnie – o północy nalej sobie szampana, wznieś toast ze znajomymi, a psa zostaw w spokoju.

3. Nie wyganiaj psa ze swoich kryjówek

Spokojny Sylwester z psem to dla czworonoga przede wszystkim poczucie komfortu. Jeśli psiak chowa się np. do szafy czy pod stół – nie wyganiaj go z tego miejsca. Oznacza to, że tam czuje się najbezpieczniej.

4. O północy zajmij psa ćwiczeniami

Pod wieloma względami psy są jak dzieci. Czasami wystarczy odwrócić ich uwagę, by przestały przeżywać emocje tak intensywnie. Jeśli spędzasz Sylwestra z psem w domu, poświęć mu czas i zajmij go tresurą lub zabawą. Zamknij okna i zasuń zasłony, by nic nie rozpraszało Twojego pupila.

Nie jesteś właścicielem czworonoga? Też możesz pomóc!

Dołącz do akcji Pomaganie Przez Szukanie – zainstaluj darmową aplikację notiOne i załóż w niej konto. Dzięki temu zwiększasz sieć telefonów odbierających sygnał z lokalizatorów przy psich obrożach, przez co więcej z nich ma szanse na bezpieczny powrót do domu. Dodatkowo każde założone konto w aplikacji to przekazanie środków na karmę dla psów w schroniskach.

Powiedz o akcji swoim znajomym, rodzinie, bliskim – pomaganie nic nie kosztuje!

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź