▶ Zastosowania lokalizatora
ikona facebookikonka youtubeikonka instagram

FAQOdpowiemy na każde Twoje pytanie :-)

notiOne go! PLUS
notiOne GPS
Jaki jest zasięg lokalizatora notiOne go! PLUS?
Urządzenie notiOne wysyła sygnał, który następnie odbierany jest przez telefony z zainstalowaną aplikacją notiOne oraz innymi aplikacjami współpracującymi z systemem, które znalazły się w promieniu do 90m od urządzenia. Gdy taki telefon wyłapie sygnał z lokalizatora, ustala jego lokalizację na podstawie własnego GPS, a następnie informację o lokalizacji wysyła na telefon Odbiorcy. Dzieje się to wszystko w sposób automatyczny i pozwala na namierzanie zguby nie tylko w pobliżu, ale i na bardzo dalekie odległości.
Dlaczego aplikacja notiOne prosi o zgodę na dostęp do lokalizacji i multimediów?
Zgoda na dostęp do multimediów służy do przypisania zdjęcia do urządzenia. Zgoda na lokalizację jest niezbędna do określania pozycji urządzenia. Wszystkie dane są wykorzystywane i przechowywane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych - jedynie w zakresie niezbędnym do prawidłowego świadczenia usługi.
Na jakich urządzeniach działa system notiOne?
System działa na telefonach i tabletach, które mają system Android (wersja 4.3 oraz wyższe) oraz iOS (wersja powyżej 10) oraz są wyposażone w Bluetooth 4.0+ Low Energy. Do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest połączenie z Internetem.
Czy notiOne go! PLUS jest wodoodporny?
Jest odporny na zachlapania, jednak nie nadaje się do zanurzania w wodzie.
Co zrobić gdy notiOne go! PLUS nie chce połaczyć się z aplikacją?
Jeżeli urządzenie nie wydaje dźwięku przy naciśnięciu to należy sprawdzić baterię (film poniżej). Jeżeli wydaje dźwięk to należy kierować się informacją wyświetloną w aplikacji.
W jaki sposób mogę zobaczyć na aplikacji gdzie jest np. mój pies?
Lokalizację urządzenia zobaczymy wybierając z listy urządzenie przymocowane do zwierzaka. Otworzy się nam mapa z ostatnią przesłaną lokalizacją z urządzenia. Dane o lokalizacji wyświetlają się w aplikacji w przejrzysty sposób, za pomocą znacznika na mapie oraz adresu. Aplikacja notiOne pokazuje również historię lokalizacji z ostatnich 30 dni.
Czy notiOne go! PLUS działa w lesie?
Prawdopodobieństwo spotkania przypadkowej osoby z aplikacją notiOne lub partnerów w lesie jest bardzo niskie. Do zastosowań w lesie zalecamy lokalizator GPS.
Czy aplikacja działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych?
Nie. Można skorzystać również z wersji przeglądarkowej ( https://panel.notione.com), która daje możliwość odnalezienia naszego smartfona, jeżeli jest na nim zalogowana aplikacja notiOne!
Czy w notiOne go! PLUS jest wymienna bateria?
Tak. Bateria CR2032 do notiOne go! PLUS jest dostępna w naszym sklepie. Wymiany można dokonać samemu, a film instruktażowy znajduje się poniżej.
Czy notiOne go! działa w górach?
Prawdopodobieństwo spotkania przypadkowej osoby z aplikacją notiOne lub partnerów na szlakach jest niskie. Dodatkowo w górach jest często słaby zasięg GSM, co utrudnia pracę urządzeń pośredniczących.
Czy notiOne go! będzie działał schowany w hulajnodze?
To zależy czy miejsce, w którym został przymocowany nie jest otoczone metalem. Może to zakłócać komunikację, a finalnie doprowadzić do braku połączenia z urządzeniami w okolicy.
Czy notiOne go! będzie działał schowany w rowerze?
To zależy czy miejsce, w którym został przymocowany nie jest otoczone metalem. Może to zakłócać komunikację, a finalnie doprowadzić do braku połączenia z urządzeniami w okolicy.
Czy do lokalizatora notiOne go! wkładamy kartę SIM?
Urządzenie nie korzysta z karty sim. Aplikacja oparta jest na technologii Bluetooth. elektroniczny moduł przyczepiony do np. obroży psa, wysyła sygnał odbierany przez aplikację notiOne lub inne aplikacje współpracujące. Obecnie sieć jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu otrzymujemy informację o położeniu modułu nawet z odległych części Polski.
Jakie aplikacje współpracują z systemem notiOne?
Aplikacje współpracujące z notiOne są to popularne wśród użytkowników polskie aplikacje. notiOne wspiera krajowy rynek aplikacji mobilnych.
Czy notiOne go! działa w oparciu o GPS?
Nie, lokalizator notiOne działa w oparciu o technologię Bluetooth. Potrafi jednak namierzyć zgubę nie tylko w zasięgu sygnału Bluetooth (ok 90m), ale i na drugim końcu Polski. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu sieci telefonów pośredniczących, które wyłapują sygnał z lokalizatora i przekazują go na telefon Odbiorcy. Obecnie w Polsce jest łącznie ponad 2 miliony użytkowników aplikacji notiOne i aplikacji współpracujących z systemem notiOne. Dzięki nim, informacja o lokalizacji może być szybko przekazana na telefon nawet z bardzo dużych odległości.
Czy notiOne go! PLUS może znaleźć klucze ukryte w domu?
Do lokalizowania zguby w pobliżu, np. kluczy, które spadły pod kanapę lub kota, który ukrył się w mieszkaniu, przeznaczona jest specjalna funkcja w aplikacji: “Szukaj w pobliżu”. Po jej włączeniu, telefon naprowadza na miejsce ukrycia z bardzo dużą dokładnością. Dodatkowo w poszukiwaniach pomaga sygnał dźwiękowy.
Jak znaleźć telefon za pomocą urządzenia notiOne go! PLUS?
Wystarczy nacisnąć środkową część urządzenia, która jest przyciskiem i telefon z zalogowaną aplikacją notiOne zacznie dzwonić, nawet jak jest wyciszony!
Czy aplikacja notiOne jest w pełni darmowa?
Jedyny koszt jaki wiąże się z używaniem notiOne, to koszt zakupu urządzenia, aplikacja instalowana na telefonie jest darmowa.
Ile jest w Polsce telefonów, które automatycznie odbierają sygnał notiOne go! PLUS?
Obecnie w Polsce jest łącznie ponad 2 miliony użytkowników aplikacji notiOne i aplikacji współpracujących z systemem notiOne. Dzięki nim, informacja o lokalizacji może być szybko przekazana na telefon nawet z bardzo dużych odległości.
Jak zasilany jest notiOne go! PLUS?
Nowy model urządzenia notiOne go! PLUS zasilany jest przez baterię CR2032. Wymiany może dokonać sam użytkownik. Informacja o stanie baterii znajduje się w aplikacji notiOne po kliknięciu ikonki “i”. Użytkownik otrzymuje również powiadomienie w aplikacji, gdy nadejdzie czas wymiany. Długość działania zależna jest m.in. od częstotliwości używania urządzenia, w szczególności funkcji „Szukaj w pobliżu”, jak i warunków atmosferycznych np. mróz.
Czy notiOne go! PLUS działa poza granicami Polski?
notiOne będzie działać za granicą, jednakże nie będą dostępne wszystkie jego funkcje. Poza granicami Polski nie mamy tak szerokiej sieci użytkowników z zainstalowanymi aplikacjami współpracującymi, przez co notiOne będzie lokalizowany wyłącznie w zasięgu telefonu Odbiorcy. Funkcją, która będzie działała w pełni jest: „Szukaj”, a więc możliwość znalezienia np. kluczy w mieszkaniu.
Czy można udostępnić podgląd na lokalizatory notiOne go! w aplikacji innemu użytkownikowi?
Istnieją dwa sposoby na udostępnienie podglądu urządzenia w aplikacji: 1. Zalogowanie na dwóch telefonach na to samo konto aplikacji notiOne - wykorzystując ten sam adres email (lub konto Gmail / Facebook). 2. Skorzystanie z opcji "udostępnij notiOne". W tym celu należy wybrać konkretne urządzenie notiOne na liście, następnie dotknać ikony 3 kropek w prawym górnym rogu. Rozwinie się menu urządzenia, z którego należy wybrać "Udostępnij". Następnie należy wpisać adres e-mail wybranej osoby. Osoba ta również musi posiadać konto w aplikacji notiOne.
Jak zasilany jest notiOne classic lub notiOne play?
Urządzenia notiOne classic oraz notiOne play zasilane są baterią CR1632, dostępną w naszym sklepie internetowym. Wymiany może dokonać sam użytkownik. Film instruktażowy znajduje się poniżej sekcji pytań.

SprawdźInstrukcje obsługi

Nie znalazłeś odpowiedzi?Napisz do nas

Jeśli nadal masz do nas pytania, skontaktuj się za pomocą poniższego formularza.

Imię
Nazwisko
Temat
Numer telefonu (opcjonalnie)
Adres e-mail
Treść wiadomości
Administratorem danych osobowych jest Notinote sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. 3 Maja 49c/6, 61-728 Poznań. Państwa dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit f) RODO do czasu realizacji wyceny, a także odpowiedzi na zadane pytania.