☑notione.com☑ faq ☝☝☝ Current dir

FAQ

Odpowiemy na każde Twoje pytanie :-)

NAJCZĘSCIEJ ZADAWANE PYTANIA?

Urządzenie notiOne wysyła sygnał, który następnie odbierany jest przez telefony z zainstalowaną aplikacją notiOne oraz innymi aplikacjami współpracującymi z systemem, które znalazły się
w promieniu do 90m od urządzenia.

Gdy taki telefon wyłapie sygnał z lokalizatora, ustala jego lokalizację na podstawie własnego GPS, a następnie informację o lokalizacji wysyła na telefon Odbiorcy.

Dzieje się to wszystko w sposób automatyczny i pozwala na namierzanie zguby nie tylko w pobliżu, ale i na bardzo dalekie odległości.
System działa na telefonach i tabletach, które mają system Android (wersja 4.3 oraz wyższe) oraz iOS (wersja powyżej 10) oraz są wyposażone w Bluetooth 4.0+ Low Energy.

Do prawidłowego działania aplikacji wymagane jest połączenie z Internetem.
Nie, lokalizator notiOne działa w oparciu o technologię Bluetooth. Potrafi jednak namierzyć zgubę nie tylko w zasięgu sygnału Bluetooth (ok 90m), ale i na drugim końcu Polski. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu sieci telefonów pośredniczących, które wyłapują sygnał z lokalizatora i przekazują go na telefon Odbiorcy. Obecnie w Polsce jest łącznie ponad 1 milion użytkowników aplikacji notiOne i aplikacji współpracujących z systemem notiOne. Dzięki nim, informacja o lokalizacji może być szybko przekazana na telefon nawet z bardzo dużych odległości.
Do lokalizowania zguby w pobliżu, np. kluczy, które spadły pod kanapę lub kota, który ukrył się w mieszkaniu, przeznaczona jest specjalna funkcja w aplikacji: “Szukaj w pobliżu”. Po jej włączeniu, telefon naprowadza na miejsce ukrycia z bardzo dużą dokładnością. Dodatkowo w poszukiwaniach pomaga sygnał dźwiękowy.
Po naciśnięciu, urządzenie notiOne spowoduje, że telefon, z którym jest sparowany zacznie dzwonić, nawet jeśli jest w trybie wyciszenia.
Materiały, z których wykonany jest notiOne są trwałe, bezpieczne i odporne na warunki atmosferyczne, takie jak woda, piasek czy kurz.
- zgoda na dostęp do multimediów służy do przypisania zdjęcia do urządzenia,
- zgoda na lokalizację jest niezbędna do określania pozycji urządzenia,
- zgoda na dostęp do połączeń jest wymagana do określenia nr IMEI, który służy do identyfikowania danych pochodzących z telefonu użytkownika.
Wszystkie dane są wykorzystywane i przechowywane zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych - jedynie w zakresie niezbędnym do prawidłowego świadczenia usługi.
Spróbuj odinstalować a następnie ponownie zainstalować aplikację notiOne na swoim telefonie. Jeśli to nie pomoże należy otworzyć urządzenie notiOne (wystarczy podważyć krawędzie), odczekać 30 sek, zamknąć mocno dociskając i spróbować jeszcze raz przejść kolejne kroki parowania.
Jedyny koszt jaki wiąże się z używaniem notiOne, to koszt zakupu urządzenia, aplikacja instalowana na telefonie jest darmowa.
Dane o lokalizacji wyświetlają się w aplikacji w przejrzysty sposób, za pomocą znacznika na mapie oraz adresu. Aplikacja notiOne pokazuje również historię lokalizacji z ostatnich 30 dni.
Obecnie w Polsce jest łącznie ponad 1 milion użytkowników aplikacji notiOne i aplikacji współpracujących z systemem notiOne. Dzięki nim, informacja o lokalizacji może być szybko przekazana na telefon nawet z bardzo dużych odległości.
Aplikacje współpracujące z notiOne są to popularne wśród użytkowników polskie aplikacje. notiOne wspiera krajowy rynek aplikacji mobilnych.
W miejscach takich jak las, pole, góry czy inne miejsca rzadko uczęszczane przez ludzi, sygnał notiOne będzie odbierany tylko wtedy gdy w pobliżu urządzenia notiOne znajdzie się telefon z zainstalowaną odpowiednią aplikacją (notiOne lub inną aplikacją współpracującą)
Urządzenie zasilane jest przez wymienną baterię CR1632. Wymiany może dokonać sam użytkownik. Informacja o stanie baterii znajduje się w aplikacji notiOne po kliknięciu ikonki “i”. Użytkownik otrzymuje również powiadomienie w aplikacji, gdy nadejdzie czas wymiany. Długość działania zależna jest m.in. od częstotliwości używania urządzenia, w szczególności funkcji „Znajdź mnie”, jak i warunków atmosferycznych np. mróz.
notiOne będzie działać za granicą, jednakże nie będą dostępne wszystkie jego funkcje. Poza granicami Polski nie mamy tak szerokiej sieci użytkowników z zainstalowanymi aplikacjami współpracującymi, przez co notiOne będzie lokalizowany wyłącznie w zasięgu telefonu Odbiorcy. Funkcją, która będzie działała w pełni jest: „Szukaj”, a więc możliwość znalezienia np. kluczy w mieszkaniu.
Istnieją dwa sposoby na udostępnienie podglądu urządzenia w aplikacji:
1. Zalogowanie na dwóch telefonach na to samo konto aplikacji notiOne - wykorzystując ten sam adres email (lub konto Gmail / Facebook).
2. Skorzystanie z opcji "udostępnij notiOne". W tym celu należy wybrać konkretne urządzenie notiOne na liście, następnie kliknąć na mapę tak aby rozszerzyła się na większość ekranu. Na dole pojawi się okienko, w które należy wpisać adres e-mail wybranej osoby. Osoba ta również musi posiadać konto w aplikacji notiOne.
Urządzenie nie korzysta z karty sim. Aplikacja oparta jest na technologii Bluetooth. elektroniczny moduł przyczepiony do np. obroży psa, wysyła sygnał odbierany przez aplikację notiOne lub inne aplikacje współpracujące. Obecnie sieć jest bardzo rozbudowana, dzięki czemu otrzymujemy informację o położeniu modułu nawet z odległych części Polski.
Nie, istnieje również możliwość korzystania z aplikacji na komputerze. Możliwość ta jest dostępna pod adresem internetowym: https://web.notione.com

NIE ZNALAZŁEŚ ODPOWIEDZI?

Jeśli nadal masz do nas pytania, skontaktuj się za pomocą poniższego formularza.

0