System e-TOLL działa od 24 czerwca 2021. Jednak nie każdy kierowca miał okazję z niego skorzystać. Kto jest zobowiązany do używania systemu? Dowiedz się dla kogo, jak zarejestrować się w e-TOLL i jak płacić za swoje przejazdy szybko i wygodnie!
Opłata za przejazdy w systemie e-TOLL obowiązuje na poniższych odcinkach:
W systemie e-TOLL można się zarejestrować na 3 sposoby:
Chcąc się zarejestrować, trzeba stworzyć Internetowe Konto Klienta (IKK). Można to zrobić na stronie internetowej systemu e-TOLL lub przez e-Urząd Skarbowy, osobiście MOK lub przez zewnętrznych dostawców oferujących usługi e-TOLL.
Kierowca musi podać dane pojazdu, w tym kraj rejestracji, numer rejestracyjny oraz adres e-mail do otrzymywania korespondencji. Następnie należy podać również dane urządzenia pokładowego, dzięki któremu będą pobierane elektroniczne płatności. Może to być również aplikacja e-TOLL.
Ostatnim etapem jest stworzenie konta rozliczeniowego przedpłaconego oraz przypisanie do niego pojazdu. Trzeba wtedy podać np.: sześć ostatnich cyfr numeru VIN oraz skan dowodu rejestracyjnego.
Samodzielna rejestracja przez IKK wymaga Profilu Zaufanego, dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz dokumentu potwierdzającego klasę emisji spalin (jeśli nie ma go w dowodzie). W przypadku firm niezbędne będzie również udokumentowanie upoważnienia do reprezentowania przedsiębiorstwa.
Następnie należy zalogować się do systemu IKK, podać adres e-mail, numer rejestracyjny pojazdu oraz biznesowe ID (czyli numer urządzenia pokładowego lub aplikacji mobilnej), a następnie wybrać metodę i kwotę wpłaty (minimum 20 zł), zrealizować płatność, zasilając saldo.
Wystarczy udać się do wybranego Miejsca Obsługi Klienta – ich listę znajdziesz na stronie e-TOLL. Potrzebna będą również dokumenty – dowód osobisty, dla firmy dokument potwierdzający upoważnienie do reprezentowania przez osobę rejestrującą oraz dokument rejestracyjny pojazdu i potwierdzający klasę emisji spalin (jeśli nie ma tej informacji w dowodzie rejestracyjnym).
W przypadku tej możliwości to dostawca zarejestruje użytkownika w systemie, ale trzeba będzie podać mu niezbędne dane dotyczące rejestracji oraz określić sposób płatności za przejazdy. Do wyboru są dwie opcje: konto przedpłacone oraz konto z odroczoną płatnością.
Po rejestracji można samodzielnie zarządzać swoim kontem IKK. Ważne jest również wskazanie dostawcy kart flotowych osób, które mają mieć dostęp do konta IKK.
Możesz pobrać dedykowaną aplikację e-TOLL na swój telefon. Po jej uruchomieniu zostanie wygenerowany identyfikator biznesowy, który należy podać na koncie KAS.
Aplikację należy uruchomić przed wjazdem na płatny odcinek — aplikacja nie może działać w tle.wówczas należność zostanie naliczona przez oprogramowanie automatycznieKorzystając z aplikacji e-TOLL trzeba mieć stały dostęp do lokalizacji, a bateria nie może pozostać w stanie oszczędzania energii. Musi być również zapewniony stały dostęp do Internetu.
Niejednokrotnie wiąże się to z problemem zasilania telefonu w trakcie jazdy, oraz odbiera to możliwość korzystania z telefonu w innym celu — wyświetlenia mapy czy odebrania rozmowy telefonicznej.
Szukając odpowiedniego urządzenia, które obsługuje system e-TOLL, wybierz lokalizator notiOne GPS PLUS, który jest wygodną alternatywą dla skomplikowanej aplikacji e-TOLL.
W trakcie przejazdu nie musisz mieć włączonej na stałe lub w tle aplikacji. Wystarczy mieć aktywne konto e-TOLL i lokalizator notiOne. Szybko i wygodnie!Więcej informacji na temat działania systemu e-TOLL z urządzeniem notiOne GPS PLUS znajdziecie w tym artykule na naszym blogu.
Poszukiwania trafionego prezentu mogą spędzać sen z powiek. Sytuacji nie poprawia fakt, że Święta coraz…
Rok szkolny tuż tuż, a co za tym idzie zbliża się czas kompletowania wyprawki dla…
Na świecie co roku linie lotnicze transportują średnio 3 miliardy sztuk bagażu. Rokrocznie około 25…
Szczęśliwi ci, którzy posiadają własny jacht lub łódź! Zwłaszcza gdy zaczyna się sezon i zamiast…
Przygotowania do wakacji to prawdziwy chaos, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi rodzinna wycieczka. Co zabrać…