Bezpieczne podróże

Wielkanoc 2023 – gdzie wyjechać w tym roku na Wielkanoc? 7 propozycji

Wielkanoc zbliża się coraz większymi krokami, a więc już czas dopiąć wszystkie świąteczne plany na ostatni guzik. Zwłaszcza, jeśli planujecie wielkanocny wyjazd z bliskimi. W tym roku wreszcie nie ma ku temu przeszkód! Gdzie najlepiej wyjechać na Wielkanoc z rodziną? Sprawdźcie 7 propozycji, które dla Was przygotowaliśmy!

Wielki Tydzień zaczyna się już w niedzielę 6 kwietnia i będzie trwał do soboty 8 kwietnia, oznacza to, że Niedziela i Poniedziałek Wielkanocne przypadają 9 i 10 kwietnia. W tym roku Wielkanoc przypada znacznie później, niż rok temu. A to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy planują wyjazd. Według obecnie dostępnych prognoz, pogoda zdecydowanie powinna Wam sprzyjać.

Święta wielkanocne na wyjeździe

Nie każdy z nas lubi spędzać święta w domowym zaciszu. Zwłaszcza wielkanocne, które przypadają wiosną i są doskonałą okazją na pierwszy wyjazd urlopowy. Tegoroczne święta odbywają się na dwa tygodnie przed weekendem majowym, a więc to dobry czas, by zabrać dzieci i wyjechać na pierwszą wiosenną wycieczkę.

Zwłaszcza, że dzieci w szkołach mają dłuższe wolne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, weekend i Poniedziałek Wielkanocny spędzają poza szkolnymi ławkami. Rodzice mogą więc wziąć dwudniowy urlop i w ten sposób będą mieli do dyspozycji 5 dni na rodzinny wyjazd.

Wielkanoc w górach

Górski krajobraz budzący się po zimie, kwitnące łąki i kwiaty, a do tego wspaniałe, czyste powietrze – to wszystko aż kusi, by zobaczyć na żywo, a nie tylko na zdjęciach w internecie. Okres świąteczny to świetna okazja, aby wyruszyć na podbój górskich szlaków wraz z najbliższymi.

Ponadto, spędzenie świąt wielkanocnych w górach to szansa na poznanie góralskich zwyczajów i przeżycie prawdziwego śmigusa-dyngusa, który nazywany jest tutaj wielką „polewacką”. Pamiętajcie, że jeśli chcecie odmówić bycia oblanym, to trzeba się wykupić!

Wielkanocne śniadanie w Zakopanem lub w Tatrach

Ogromną popularnością cieszy się w tym czasie Zakopane. To kierunek, który bardzo często obierany jest przez turystów, w różnych porach roku. Trzeba przyznać, że nie bez powodu – Zakopane jest piękne zarówno w sezonie jesienno-zimowym, jak i wiosenno-letnim. W Zakopanem czekają na Was liczne oferty hoteli, hosteli oraz prywatnych apartamentów do wynajęcia na czas świąt wielkanocnych. Niektóre z nich oferują również świąteczne śniadanie. A kto by się nie skusił na wielkanocny posiłek z widokiem na górskie szczyty?

Nie tylko Zakopane jest warte uwagi amatorów trekkingu, którym marzy się wyjazd na te święta wielkanocne. Również Tatry kuszą swoimi pięknymi szlakami. Wyjazd w ten rejon to świetny pomysł, zwłaszcza że połączenie odpoczynku z długimi spacerami po halach tatrzańskich mocno naładuje baterie na kolejne tygodnie spędzone w pracy lub w szkole.

Odpoczynek w uzdrowisku

Wielkanoc z rodziną można również spędzić w uzdrowisku, w którym nie zabraknie ciszy i spokoju. Takie miejsce znajdziecie choćby w Polanicy-Zdrój, która znajduje się na Dolnym Śląsku. To świetna baza spacerowa dla całej rodziny.

Innym ciekawym kierunkiem dla potrzebujących odpoczynku w czasie świąt wielkanocnych, jest Pijalnia Wód Mineralnych Wielka Pieniawa, w której można skosztować źródlanej wody o właściwościach prozdrowotnych. Czyste powietrze, piękne widoki i naturalna woda źródlana z pewnością poprawią Waszą odporność i kondycję organizmu oraz napełnią energią na najbliższy czas.

Wielkanocne śniadanie na plaży

Polskie morze jest piękne również w sezonie wiosennym. Nic dziwnego, że wielu turystów lubi je odwiedzać nawet wtedy, gdy temperatura nie pozwala na opalanie się na plaży. Także w czasie świąt wielkanocnych turyści chętnie obierają kierunek nadmorskich miejscowości.

Najchętniej odwiedzane są: Trójmiasto, Kołobrzeg, Półwysep Helski oraz Darłowo czy Łeba.

Pogoda w czasie tegorocznych świąt może sprzyjać długim spacerom wzdłuż brzegu morza. Prognozy przewidują temperaturę powyżej 10 stopni Celsjusza, miejscami nawet 15!

Poza tym nie samymi spacerami po plaży żyje człowiek! Nad morzem wciąż jest wiele atrakcji, które warto zobaczyć – latarnie morskie, liczne restauracje i knajpki, małe miasteczka oraz szlaki rowerowe, które można zdobywać całą rodziną.

Wielkanoc na Mazurach

Piękne okoliczności natury, rozległe jeziora, szlaki spacerowe i wiele atrakcji – to wszystko czeka na Was na Mazurach. Tutejsze zabytki i ciekawe miejsca aż się proszą o to, by je odwiedzić razem z całą rodziną.

Święta wielkanocne na Mazurach to również idealna okazja do aktywnego odpoczynku. W tym regionie możecie nie tylko spacerować, ale również wynająć łódkę czy też wybrać się na wycieczkę do Twierdzy Boyen.

Czy wiecie, że w Niedzielę Wielkanocną na Mazurach w wielu wsiach panuje tradycja porannej kąpieli w wodzie, która ma gwarantować zdrowie na cały rok? Ponadto tutaj, zamiast dyngusowej gorączki, obchodzi się zwyczaj „smagania”, który polega na uderzaniu w drzwi domów na szczęście zazielenionymi gałązkami wierzby lub jałowca.

Zdecydowanie warto tu przyjechać, aby spędzić miło czas wielkanocny w gronie rodzinnym, ale też by poznać zwyczaje innych regionów Polski.

Kaszuby zapraszają na Wielkanoc

Nie ma chyba lepszego momentu, by odwiedzić Kaszuby, niż w święta wielkanocne! Tutaj to najważniejsze święto, które obchodzi się niezwykle hucznie. Wielkanoc nazywana jest Jastrë, a zgodnie z tradycją je się tutaj prażnicę – jajka smażone na słoninie lub boczku. Dzieci uwielbiają kaszubską Wielkanoc, ponieważ tutaj poszukuje się słodkich prezentów, które pokrywane są przez zajączka w gniazdkach.

Ponadto, dyngusa obchodzi się bez użycia wody! Tu, podobnie jak na Mazurach preferuje się „smaganie”. Niegdyś smagano również dziewczyny, co miało zwiastować szybkie wyjście za mąż.

Kaszuby zapraszają w swoje rejony wszystkich spragnionych aktywnego odpoczynku – w tym regionie Polski jest co zwiedzać i podziwiać.

Wielkanoc w mieście

Okres oczekiwania na Wielkanoc 2023 w mieście również może być ciekawy! W tym czasie wiele największych miast w Polsce organizuje jarmarki i kiermasze, na których można poznać lepiej sztukę ludową, skosztować przysmaków z różnych regionów Polski, a nawet kupić kilka ciekawych dekoracji.

W dużych miastach często organizowane są również wydarzenia dla dzieci, takie jak malowanie pisanek, własnoręczne robienie dekoracji wielkanocnych czy też animacje i pokazy zwyczajów panujących w danym miejscu. Dzieci mogą również brać udział w licznych grach i zabawach pod okiem swoich rodziców.

A może właśnie taka wycieczka do sąsiadującego miasta byłaby dobrym pomysłem na aktywne spędzenie świąt wielkanocnych? Możecie zorganizować jednodniowy wypad dla całej rodziny i zwiedzić Poznań, Wrocław, Kraków, Warszawę, Łódź lub inne miasto, od którego dzieli Was kilkadziesiąt kilometrów.

Święta wielkanocne za granicą?

Tym, którym potrzeba więcej ciepła i promieni słońca proponujemy wielkanocny wypad za granicę. W tym czasie z chęcią przywita Was Malta, Cypr, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Hiszpania, Turcja czy Egipt. Nie zabraknie Wam tutaj słońca, ponieważ temperatury oscylują w okolicach 20-23 st. Celsjusza.

W tych pięknych krajach czeka na Was nie tylko ciepło, ale również mnóstwo atrakcji – fascynujące zabytki, piękne krajobrazy i niecodzienne obchody świąt Wielkanocnych.

Warto zapoznać się z ofertami wycieczek last minute, które oferują korzystne pobyty w nawet najbardziej luksusowych hotelach. Jeśli chcecie się oderwać od zwyczajów wielkanocnych, które są w naszym kraju, to wypad za granicę będzie dla Was idealnym rozwiązaniem!

Wielkanocny wyjazd dla całej rodziny

Wielkanocny wyjazd dla całej rodziny to świetny pomysł na oderwanie się od zgiełku miasta, a także spędzenie miłych chwil w gronie najbliższych osób. Polska oferuje mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zwiedzić lub po prostu odpocząć. A tym bardziej potrzebujących słoneczka i ciepełka do gustu przypadną atrakcyjne oferty biur podróży, które zapraszają na wypoczynek za granicą.

Jeśli wciąż szukacie pomysłu na świąteczny wyjazd wielkanocny, to mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Wam do gustu! Pamiętajcie, by się dobrze bawić i naładować baterie – w końcu trzeba przetrwać jeszcze dwa tygodnie do majówki!

Wielkanoc w górach z psem – o czym pamiętać?

Wybierając się na krótki wyjazd wielkanocny nie musicie zostawiać swojego pupila pod opieką innych osób. Możecie zabrać go ze sobą i ruszyć w trasę pociągiem lub samochodem. A uwierzcie nam, pies z pewnością doceni wspólne górskie wędrówki wiosenną porą!

Zanim pojedziecie, musicie pamiętać o tym, by miejsce Waszego noclegu było przyjazne psom. Dodatkowo Wasz pupil powinien być przygotowany do podróży oraz długich wycieczek pieszych w górach – tutaj niezbędne będą odpowiednie akcesoria – butelką z wodą, przenośna miska, smycz długa/krótka, lokalizator na wypadek ucieczki psa oraz przekąski.

Gdzie na wyjazd wielkanocny z psem w góry?

Najlepsze miejscówki na wyjazd z psem w góry:

  • Karkonosze – Karkonoski Park Narodowy jest przyjazny psom i wielu właścicieli czworonogów decyduje się odwiedzić szlaki na Śnieżkę, Szrenicę, czy Śnieżne Kotły.
  • Bieszczady – warto wiedzieć, że Park Narodowy nie pozwala na obecność psów, ale nie zmienia to faktu, że znajdziecie tutaj inne, ciekawe trasy spacerowe w okolicach Soliny, Jasła, Dwernika Kamienia.
  • Góry Stołowe – Park Narodowy chętnie wita pieski w swoim rejonie, dlatego warto wybrać się na Szczeliniec Wielki, Błędne Skały czy Skalne Grzyby.
  • Tatry – tu niestety Tatrzański Parki Narodowy jest zamknięty dla psów, ale można odwiedzić inne rejony – Gubałówkę, Zakopane, Dolinę Chochołowską.

Wielkanoc nad morzem z psem

Wyjazd w nadmorskie rejony na Wielkanoc razem z psem to doskonały pomysł! Trzeba tylko pamiętać o sprawdzeniu okolicznych plaż, noclegów i restauracji, czy są przyjazne psom.

Nasze propozycje na wyjazd nad morze z psem, to:

  • Hel – plaża dla zwierząt znajduje się w Jastarni i Kuźnicy.
  • Łeba – strefa spacerów na plaży z psem obejmuje aż 300 metrów!
  • Międzyzdroje – całe miasto jest przyjazne psom, a strefa dla zwierząt na plaży znajduje się na terenie sektorów L oraz M, można się do nich dostać przez ulicę Gryfa Pomorskiego.
  • Pogorzelica – plaża, na której możecie wyprowadzić pieska znajduje się przy zejściu nr 2, przy ulicy Morskiej.
  • Trójmiasto – świetny wybór zarówno dla osób poszukujących atrakcji poza sezonem plażowym oraz dla ich piesków – w Gdańsku znajdziecie stumetrową plażę na wysokości parku, w dzielnicy Brzeźno, w Gdyni są dwie plaże dla psów – w Orłowie i pomiędzy Oksywiem a Babimi Dołami, a w Sopocie przy wejściu numer 43 i dotrzecie nią aż do granicy z Gdańskiem.
notiOne

Share
Published by
notiOne

Recent Posts

Lokalizator na prezent — dlaczego to dobry pomysł?

Poszukiwania trafionego prezentu mogą spędzać sen z powiek. Sytuacji nie poprawia fakt, że Święta coraz…

1 rok ago

Wyprawka szkolna – co kupić przed 1 września?

Rok szkolny tuż tuż, a co za tym idzie zbliża się czas kompletowania wyprawki dla…

1 rok ago

Zagubiony bagaż na lotnisku — co zrobić?

Na świecie co roku linie lotnicze transportują średnio 3 miliardy sztuk bagażu. Rokrocznie około 25…

1 rok ago

Jak zabezpieczyć jacht lub łódź przed kradzieżą?

Szczęśliwi ci, którzy posiadają własny jacht lub łódź! Zwłaszcza gdy zaczyna się sezon i zamiast…

1 rok ago

Co zabrać na wakacje?

Przygotowania do wakacji to prawdziwy chaos, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi rodzinna wycieczka. Co zabrać…

1 rok ago