Telefon komórkowy to obecnie jeden z najbardziej osobistych przedmiotów jakie posiadasz. Jego utrata wiąże się z wieloma kłopotliwymi konsekwencjami. Przechowujesz w nim nie tylko ważne kontakty, ale również prywatne zdjęcia, wiadomości, dokumenty, oraz dostępy do kont w aplikacjach.
Zadzwoń na swój numer z innego telefonu i sprawdź, czy Twój telefon nadal jest włączony. Jeśli tak, wyślij do uczciwego znalazcy wiadomość z prośbą o kontakt. Dodatkowo już teraz możesz w ustawieniach telefonu podać kontakt z Tobą – wówczas na ekranie blokady wyświetla się podany przez Ciebie adres email.
Przypomnij sobie, gdzie po raz ostatni używałeś telefonu. Skontaktuj się z ostatnio odwiedzanymi miejscami: sklepem, restauracją, taksówką. Może osoby tam pracujące znalazły zgubę?
Jeżeli korzystasz z komunikacji miejskiej, sprawdź Biuro Rzeczy Znalezionych MPK– to właśnie tam trafiają rzeczy odnalezione przez kierowców i motorniczych w pojazdach.
Spróbuj odnaleźć swój telefon poprzez jedną z licznych aplikacji do tego przeznaczonych. Wymagają one jednak włączonego GPS a także transferu danych, by mogły spełnić swoje zadanie.
Zablokuj u operatora kartę SIM. Pozwoli Ci to uniknąć nabicia wysokich rachunków. Jednocześnie możesz poprosić o wydanie duplikatu, byś mógł nadal używać tego samego numeru telefonu.
Zmień hasła dostępu do wszystkich aplikacji, które miałeś zainstalowane na swoim telefonie. Dotyczy to przede wszystkim e-maila, portali społecznościowych, komunikatorów.
Poinformuj o zdarzeniu swój bank, jeśli za pośrednictwem telefonu miałeś dostęp do usług bankowych. Zablokuj możliwość ewentualnego wycieku danych karty płatniczej.
Umieść ogłoszenia na lokalnych grupach w portalach społecznościowych. Wiele osób właśnie w takich miejscach uzyskuje szybką i skuteczną pomoc.
Odwiedź okoliczne komisy i lombardy, obserwuj też lokalne portale sprzedażowe. To właśnie tam zostają najczęściej oddane znalezione lub skradzione urządzenia.
Zgłoś zaginięcie lub kradzież na Policję. Będzie Ci do tego niezbędny nr IMEI – indywidualny numer identyfikacyjny, który znajdziesz na pudełku lub dowodzie zakupu. Wbrew pozorom warto to zrobić – tą drogą odnajduje się aż co czwarty skradziony lub zgubiony telefon!
A na koniec małe pocieszenie: większość telefonów znajduje się już po chwili, w zakamarkach torebki, w kieszeni, pod siedzeniem samochodu. Tu z pomocą może przyjść lokalizator notiOne (na zdjęciu u góry). Jeśli posiadasz taki lokalizator, wystarczy go nacisnąć, a Twój zgubiony telefon odezwie się nawet, gdy będzie wyciszony (przy włączonym Bluetooth w telefonie). Zaoszczędzisz tym sposobem sporo czasu i nerwów!
Możesz także zadziałać zawczasu i udostępnić lokalizację Twojego telefonu zaufanej osobie w darmowej aplikacji. Gdy zdarzy Ci się zgubić telefon, poproś bliskiego o sprawdzenie jego położenia. Zainstalujcie już teraz, to nic nie kosztuje!
Poszukiwania trafionego prezentu mogą spędzać sen z powiek. Sytuacji nie poprawia fakt, że Święta coraz…
Rok szkolny tuż tuż, a co za tym idzie zbliża się czas kompletowania wyprawki dla…
Na świecie co roku linie lotnicze transportują średnio 3 miliardy sztuk bagażu. Rokrocznie około 25…
Szczęśliwi ci, którzy posiadają własny jacht lub łódź! Zwłaszcza gdy zaczyna się sezon i zamiast…
Przygotowania do wakacji to prawdziwy chaos, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi rodzinna wycieczka. Co zabrać…
View Comments
Telefon się odezwie, to prawda... Ale pod jednym warunkiem, że ma włączony bluetooth.
Mam ten lokalizator od kilku miesięcy. Od czasu do czasu funkcja wyszukiwania telefonu jest OK, częściej jednak nie działa.
Uważam że obudowa noti jest za twarda i nie wyczuwa się momentu uruchomienia wyszukiwacza. W drugą stronę wszystko działa poprawnie.
Dziękujemy za komentarz :) Pracujemy nad tym, by usprawnić przycisk lokalizatora. Śledź nas na Facebooku, by być na bieżąco w tym temacie. Zapraszamy także na naszą grupę Zguboznalazców: https://www.facebook.com/groups/ZguboZnalazcy/ tam są wszystkie nowości ;)
Posiadając telefon komórkowy musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego użytkowania. Moim zdaniem warto też skorzystać z ubezpieczenia telefonu. Pozdrawiam serdecznie.