PORADY

ZGUBIŁEM KLUCZE – SPOSOBY NA ZABEZPIECZENIE KLUCZY

10 lipca 2017
Zgubiłem klucze lokalizator

Co najczęściej gubimy? Jedno z czołowych miejsc na liście najczęściej gubionych przedmiotów zajmują właśnie klucze! Wielu z nas zdarzyło się mówić „Zgubiłem klucze”. Ich utrata wiąże się z wieloma kłopotami, dodatkowymi kosztami, a także niepotrzebnym stresem. Jak temu zapobiec?

  1. Ustal jedno miejsce w domu, w które zawsze po przyjściu będziesz odkładać klucze. Ważne by było w miarę pod ręką, gdy np. wchodząc do domu będziesz w rękach trzymać ciężkie siatki i niewielkie pole manewru. Świetnie sprawdzają się ozdobne wieszaczki na klucze, przytwierdzone do ściany tuż przy drzwiach.
  2. Przypnij do kluczy smycz w jaskrawym kolorze. Twoje oko będzie w stanie szybciej ją namierzyć, niż mały płaski kluczyk, który lubi wtapiać się w otoczenie. Taka smycz pomoże również wydobyć klucze z przepastnych czeluści damskiej torebki.
  3. Nie spinaj w jeden pęk kluczy od domu i kluczyków samochodowych. W razie zgubienia tracisz wszystko i narażasz się na dużo większe koszty.
  4. Przymocuj do kluczy nasz mały lokalizator notiOne w formie breloczka. Nawet jeśli zgubisz je poza domem, znacznik na mapie wskaże Ci miejsce, gdzie się znajdują. To niewielkie urządzenie wielkości monety pięciozłotowej jest lekkie, praktyczne i nie wymaga ładowania – bateria wystarcza niemal na rok.
  5. Dorób dodatkowy komplet kluczy i daj na przechowanie zaufanej osobie. Nie uchroni Cię to przed zgubieniem Twojego kompletu kluczy, ale z pewnością zaoszczędzi sporo nerwów i pieniędzy w przypadku jego utraty.

I jeszcze jedno. Nigdy nie opisuj swoich kluczy adresem, imieniem i nazwiskiem. Ryzykowne jest także podawanie na nich swojego numeru telefonu. W razie kradzieży czy zgubienia, nieuczciwy znalazca z pewnością będzie wiedział jak wykorzystać te informacje. A jeżeli ciekawi jak działa notiOne i w jaki sposób można nim lokalizować klucze, dokumenty, rower, dziecko czy psa, nawet na drugim końcu Polski wejdźcie na naszą stronę.

Mam nadzieję, że wykorzystacie nasze porady i już nigdy więcej z Waszych ust nie padnie zdanie „zgubiłem klucze”. A jeśli posiadacie swoje patenty na zabezpieczenie kluczy, podzielcie się nimi w komentarzu.

Może ci się spodobać również

1 Komentarz

  • Odpowiedz MarcinGhost 8 września 2017 na 16:13

    Dzięki za te porady, przydatne

  • Zostaw Odpowiedź