POMYSŁY NA PREZENT

Prezent dla babci i dziadka – 5 pomysłów

15 stycznia 2020
Prezent dla babci i dziadka - 5 przydatnych gadżetów

Jako miłośnicy technologii oraz sprytnych małych gadżetów z przyjemnością podzielimy się z Wami pomysłami na nowoczesny, a także praktyczny prezent dla babci i dziadka, który ułatwi im codzienne życie. W końcu seniorzy coraz bardziej aktywnie i chętnie korzystają z nowinek technologicznych!

Coraz więcej seniorów otwiera się na zakupy online, obecność w internecie oraz na inne nowoczesne rozwiązania. Jako że dzień babci i dzień dziadka zbliża się wielkimi krokami, prezentujemy Wam 5 gadżetów, które z pewnością docenią przez wzgląd na ich przydatność. Być może zdecydujecie się kupić jeden z nich w prezencie.

1. Lampka z czujnikiem ruchu

Z wiekiem koordynacja ruchowa nie jest już tak dobra jak wcześniej. Dlatego lampka LED z czujnikiem ruchu to świetny pomysł. Zredukuje ona ryzyko potknięcia się, które może być fatalne w skutkach dla osoby starszej.  Z takim gadżetem nie będziesz musiał martwić się o to, czy Twoja babcia lub dziadek bezpiecznie trafi do łazienki lub kuchni w nocy.

2. Gilotyna do tabletek

„Panu Bogu starość nie wyszła” – tak często mawiają seniorzy. Nierzadko wiąże się ona z zażywaniem różnych dawek leków. Gilotyna (lub przecinacz) do tabletek to wygodne rozwiązanie, które sprawi, że z łatwością przetniemy pastylki i wyeliminujemy ryzyko skaleczenia się w przypadku naprawdę twardych medykamentów. Do tego proponujemy ładny segregator na tabletki, z podziałem na dni i pory dnia – już nigdy dziadkowie nie pomylą się ani nie zapomną wziąć tabletek!

3. Chwytak

Częstym problemem seniorów jest schylanie się. Kiedy coś wypadnie z rąk, podniesienie tego z podłogi to nie lada wysiłek. Dlatego specjalny chwytak dla seniora to idealne rozwiązanie – przypomina selfie stick, ale zamiast umieszczać w antypoślizgowej łapce telefon, można nią łapać prawie każdy przedmiot. Niektóre modele mają wbudowany magnes w końcówce kijka, dzięki czemu jeszcze łatwiej uchwycić metalowe obiekty, a także haczyk, do wyciągania tych mniejszych rzeczy.

4. Podgrzewany koc

Na bolące mięśnie podgrzewany koc to świetne rozwiązanie i ogromna ulga. Dostępność na rynku jest szeroka – wybierz ulubiony kolor Twojej babci lub dziadka, by wpisać się w prezentowe ramy. Termofor to podobne rozwiązanie – opakowany w uroczy sweterek skutecznie ogrzewa, sprzyja obniżeniu napięcia mięśniowego oraz stymuluje prawidłowe krążenie krwi. Kto wie, może to zainspiruje babcię do wydziergania własnego etui na termofor? 🙂

Prezent dla babci i dziadka - lokalizator zgub notiOne

5. Lokalizator kluczy, portfela i innych przedmiotów

Także osobom starszym zdarza się zapomnieć, gdzie zostawili swoje klucze, etui na okulary czy portfel. Mały lokalizator notiOne w połączeniu z darmową aplikacją wskaże gdzie jest to, czego szukają. Aplikacja wyposażona jest w funkcję „Szukaj w pobliżu”: jeśli klucze, pilot, czy portfel z przymocowanym mini lokalizatorem zapodzieją się gdzieś w mieszkaniu, głośny sygnał dźwiękowy pozwoli je szybko odnaleźć. A gdyby zdarzyło się Twoim Dziadkom zostawić coś w kawiarni czy u znajomych, na mapie w aplikacji zobaczą adres, pod którym znajduje się poszukiwany przedmiot. Kupisz go w naszym sklepie.

Wiesz już, który z wymienionych gadżetów nada się na prezent dla babci i dziadka? Daj nam znać w komentarzu 🙂

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź