Pomysły na prezent

Prezent dla babci i dziadka – 5 pomysłów

13 stycznia 2021

Jako miłośnicy technologii oraz sprytnych małych gadżetów z przyjemnością podzielimy się z Wami pomysłami na nowoczesny, a także praktyczny prezent dla babci i dziadka, który ułatwi im codzienne życie. W końcu seniorzy coraz bardziej aktywnie i chętnie korzystają z nowinek technologicznych!

Coraz więcej seniorów otwiera się na zakupy online, obecność w internecie oraz na inne nowoczesne rozwiązania. Jako że dzień babci i dzień dziadka zbliża się wielkimi krokami, prezentujemy Wam 5 gadżetów, które z pewnością docenią przez wzgląd na ich przydatność. Być może zdecydujecie się kupić jeden z nich w prezencie.

1. Lampka z czujnikiem ruchu

Z wiekiem koordynacja ruchowa nie jest już tak dobra jak wcześniej. Dlatego lampka LED z czujnikiem ruchu to świetny pomysł. Zredukuje ona ryzyko potknięcia się, które może być fatalne w skutkach dla osoby starszej.  Z takim gadżetem nie będziesz musiał martwić się o to, czy Twoja babcia lub dziadek bezpiecznie trafi do łazienki lub kuchni w nocy.

2. Portfel nie do zgubienia

Portfel z wszytym lokalizatorem to wspaniały pomysł dla najstarszych. Taki klasyczny prezent z odrobiną nowości mile zaskoczy dziadków. Darmowa aplikacja notiOne wyposażona jest w funkcję „Szukaj w pobliżu”: jeśli portfel zgubi się gdzieś w mieszkaniu, sygnał dźwiękowy z urządzenia pozwoli go szybko odnaleźć. A gdyby Twoim Dziadkom zdarzyło się zostawić go w kawiarni, kościele, czy u znajomych, na mapie w aplikacji zobaczą adres, pod którym znajduje się poszukiwany przedmiot.

3. Chwytak

Częstym problemem seniorów jest schylanie się. Kiedy coś wypadnie z rąk, podniesienie tego z podłogi to nie lada wysiłek. Dlatego specjalny chwytak dla seniora to idealne rozwiązanie – przypomina selfie stick, ale zamiast umieszczać w antypoślizgowej łapce telefon, można nią łapać prawie każdy przedmiot. Niektóre modele mają wbudowany magnes w końcówce kijka, dzięki czemu jeszcze łatwiej uchwycić metalowe obiekty, a także haczyk, do wyciągania tych mniejszych rzeczy.

4. Podgrzewany koc

Na bolące mięśnie podgrzewany koc to świetne rozwiązanie i ogromna ulga. Dostępność na rynku jest szeroka – wybierz ulubiony kolor Twojej babci lub dziadka, by wpisać się w prezentowe ramy. Termofor to podobne rozwiązanie – opakowany w uroczy sweterek skutecznie ogrzewa, sprzyja obniżeniu napięcia mięśniowego oraz stymuluje prawidłowe krążenie krwi. Kto wie, może to zainspiruje babcię do wydziergania własnego etui na termofor? 🙂

Prezent dla babci i dziadka - lokalizator zgub notiOne

5. Lokalizator kluczy i innych przedmiotów

Także osobom starszym zdarza się zapomnieć, gdzie zostawili swoje klucze, etui na okulary czy torebkę. Mały lokalizator notiOne w połączeniu z darmową aplikacją wskaże gdzie jest to, czego szukają. Ta sama darmowa aplikacja, która wskazuje położenie portfela (z punkt 2) podpowie także pozycję innych obiektów, do których przyczepione jest to sprytne urządzenie. A jeśli dziadkowie nie korzystają ze smartfona, zaopiekuj się ich rzeczami i dodaj je do konta w darmowej aplikacji w swoim telefonie. W razie potrzeby podpowiesz im, gdzie zostawili swoje rzeczy.

Kupisz go w naszym sklepie.

Wiesz już, który z wymienionych gadżetów nada się na prezent dla babci i dziadka? Daj nam znać w komentarzu 🙂

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź