Inne porady

Jak spakować dziecko na szkolną wycieczkę?

Podróże kształcą znacznie skuteczniej, niż godziny spędzone w szkolnych ławkach. Dlatego ostatnie dni roku szkolnego wykorzystywane są często na krótkie wycieczki, zielone szkoły, czy wyjazdy integracyjne. Jak spakować dziecko na taką przygodę? Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę, o czym nie zapomnieć i jakich błędów uniknąć. Na końcu artykułu znajdziesz również do pobrania za darmo listę rzeczy, o których należy pamiętać.

Prowiant na drogę

Wymiotujące dzieci to największa zmora opiekunów wycieczek. Takie przypadłości spowodowane są najczęściej nie tyle chorobą lokomocyjną, co zbyt dużą ilością łakoci, w które troskliwi rodzice wyposażają swoje dzieci na drogę. Najlepsze na taką podróż będą warzywa, owoce, kanapki oraz przekąski typu krakersy czy paluszki. Prowiant powinien być tak przygotowany, by dziecku było łatwo go jeść w małych porcjach. Nie zapomnij o napojach – na podróż najlepsza będzie woda lub herbata. Słodkie napoje również mogą być przyczyną mdłości. Przydadzą się też nawilżane chusteczki! Służą praktycznie do wszystkiego. Mogą spełniać rolę ściereczki, odświeżacza do rąk lub papieru toaletowego.

Ubrania – wygodne i praktyczne

Jak spakować dziecko? Ilość i rodzaj rzeczy, zależy od długości wycieczki oraz przewidywanej pogody. Pamiętaj przy tym, że nawet w najbardziej upalne lato przydadzą się cieplejsze ubrania podczas nocnych podchodów lub ognisk. Rzeczy powinny być przede wszystkim wygodne i takie, których nie będzie żal zniszczyć. Unikaj jasnych kolorów – podczas takich wycieczek dzieci mają się przede wszystkim dobrze bawić, a jak wiadomo: brudne dziecko to szczęśliwe dziecko 😉 W przypadku dzieci młodszych warto oznaczyć każdą z rzeczy należących do dziecka podpisem lub kolorową wszywką.

Buty – byle nie nowe!

Nie kupuj nowego obuwia specjalnie na wyjazd. Może się to skończyć bolesnymi otarciami i traumatycznymi wspomnieniami. Jeżeli pakujesz buty sznurowane, upewnij się, że dziecko potrafi sobie samodzielnie radzić z ich wiązaniem! Konieczna będzie również dodatkowa para w razie przemoczenia, oraz klapki pod prysznic – warunki higieniczne w wielu ośrodkach kolonijnych bywają różne, lepiej by dziecko nie przywiozło do domu na swoich stópkach pasażerów na gapę.

Apteczka do rąk opiekuna

Jeżeli dziecko na stałe lub doraźnie przyjmuje lekarstwa, nie powinno się pakować ich do bagażu. Wszelkie farmaceutyki przekaż wychowawcy wraz z jasną instrukcją oraz pisemną zgodą na ich podawanie. Dotyczy to również środków na chorobę lokomocyjną. Spokojnie możesz do bagażu wpakować plasterki – oby się nie przydały 😉

Urządzenia elektroniczne

Nie po to płacisz za wycieczkę, by dziecko spędzało czas z nosem w komórce lub tablecie. To może robić za darmo w domu – jeśli oczywiście się na to zgadzasz. Dając dziecku sprzęt elektroniczny na wyjazd musisz liczyć się z tym, że takie urządzenie zostanie zniszczone, zgubione lub skradzione. Szkoda ryzykować i obarczać dziecko dodatkową odpowiedzialnością za drogie gadżety.

Pieniądze i dokumenty

Ustalcie wspólnie z wychowawcą, jaką kwotą powinny dysponować dzieci. Pieniądze powinny być rozlokowane w 2-3 miejscach, by w razie kradzieży lub zgubienia nie przepadła cała kwota. Należy się również upewnić, że dziecko pamięta, gdzie zostały schowane pieniądze. Nie zapomnij o legitymacji szkolnej!

Kosmetyki

Najlepiej w małych „samolotowych” opakowaniach, zamknięte w szczelnej kosmetyczce, na wypadek, gdyby któraś tubka nie została dokręcona i zawartość wylała się. W przypadku dzieci długowłosych, nie zapomnijcie o dodatkowych gumkach i spinkach – lubią się gubić. Absolutnym „must have” jest oczywiście krem z filtrem oraz preparat przeciw komarom i kleszczom.

O czym jeszcze nie zapomnieć?

O czapce na głowę, o ukochanej maskotce, która da dziecku poczucie bezpieczeństwa, pidżamie, ręcznikach, bieliźnie, stroju kąpielowym, dodatkowym lekkim plecaczku na krótkie zwiedzanie, ładowarce do telefonu… To rzeczy pozornie oczywiste, jednak doświadczeni wychowawcy to właśnie je wymieniają wśród najczęściej zapominanych. Cały bagaż warto dodatkowo zabezpieczyć przed zgubieniem. Niewielki lokalizator notiOne wrzucony do plecaka, umożliwi jego odnalezienie na wypadek zgubienia lub kradzieży. Będziecie mogli przy okazji obserwować w aplikacji, czy wasze dziecko jest tam, gdzie powinno być.

CO SPAKOWAĆ DZIECKU NA WYCIECZKĘ?

Listę najpotrzebniejszych rzeczy znajdziesz tutaj: POBIERZ

Bartek z notiOne

Fan nowych technologii i IoT. Na co dzień zajmuje się tworzeniem sprytnych rozwiązań opartych na lokalizacji, które pomagają chronić to, co najważniejsze. Technologia to dla niego nie tylko praca, ale i pasja — szczególnie gdy łączy świat fizyczny z cyfrowym.

View Comments

  • Pakowanie nie należy chyba do ulubionych czynności żadnego z nas. Trudno przewidzieć pogodę, która ostatnio bywa nieprzewidywalna i czasami łatwo czegoś zapomnieć.

Share
Published by
Bartek z notiOne

Recent Posts

Najlepszy sposób na zabezpieczenie rowerów elektrycznych – lokalizatory GPS coraz popularniejsze wśród właścicieli e-bike’ów 

Liczba kradzieży rowerów elektrycznych w Polsce rośnie z roku na rok. W odpowiedzi na ten…

1 dzień ago

Klucze zniknęły? Sprawdź jak je szybko odzyskać — bez stresu i paniki

Sytuacja znana wielu z nas: wracasz do domu, sięgasz do kieszeni… i pustka. Klucze zniknęły.…

1 dzień ago

Jak wykorzystać notiOne GPS PLUS na co dzień?

Znasz to uczucie, gdy nie masz pewności, czy Twoje auto nadal stoi na parkingu? A…

1 tydzień ago

notiOne x Overfly – czyli rowery elektryczne z fabrycznie wbudowanym lokalizatorem GPS

Z radością ogłaszamy, że nawiązaliśmy współpracę z polskim producentem rowerów elektrycznych Overfly. Od teraz wybrane…

2 tygodnie ago

10 skutecznych sposobów na zabezpieczenie motoru przed kradzieżą 

Właściciele motorów wiedzą, jak bolesna potrafi być utrata ukochanej maszyny. Niestety, kradzieże jednośladów w Polsce…

4 tygodnie ago

Czym się różni lokalizator Bluetooth od lokalizatora GPS?

W świecie, w którym coraz częściej polegamy na technologii, lokalizatory pomagają nam odzyskać zgubione przedmioty,…

1 miesiąc ago