Jak nie zgubić się w lesie i zagranicą

Idąc na spacer do lasu, którego nie znasz najlepiej, dobrze znać pewne triki, a także aplikacje pomocne w odnalezieniu drogi powrotnej. Jak nie zgubić się w lesie? A co, jeśli zgubiłeś się zagranicą? Sprawdź, jak bezpiecznie odpoczywać.

Co zrobić, żeby nie zgubić się w lesie?

Kiedyś, kiedy nie było jeszcze telefonów, ludzie obserwowali otoczenie, które podpowiadało im, którędy iść.

Mech

Mech zwykle rośnie po północnej stronie drzew, czyli tam gdzie jest najmniej światła.

Drzewa

Samotnie rosnące drzewa są zwykle bardziej rozbudowane (mają więcej gałęzi) z południowej strony. Patrząc na pni ściętych drzew, też wyznaczysz kierunek – słoje na pniu są bliżej siebie po stronie północnej.

Leśne drogowskazy

Lasy są podzielone na sektory o indywidualnym numerze. Te numerki znajdziesz na niskich betonowych słupkach, poustawianych wzdłuż leśnych dróg. Taki numer z łatwością odnajdziesz na mapie lasu w telefonie.

Droga do auta

Jednak ta wiedza na nic się zda, kiedy nie zapamiętaliśmy, gdzie pozostawiliśmy auto. Uważnie przyjrzyj się otoczeniu zanim oddasz się przyjemności wędrówki pośród szumu drzew lub grzybobraniu. A jeśli niestety nie pamiętasz, gdzie zostawiłeś auto, skorzystaj z notiOne.

Mały lokalizator ukryty w Twoim aucie pokaże, gdzie jest lub ostatnio był samochód. W darmowej aplikacji sprawdzisz na mapie, gdzie zaparkowałeś pojazd i w którą stronę iść.

Możesz go także przypiąć do kluczy. Nawet jeśli masz je ze sobą – nic straconego! Wejdź wówczas w historię lokalizacji i sprawdź, gdzie wcześniej został odebrany sygnał tego urządzenia. W ten sposób będziesz wiedzieć, gdzie kierować swoje kroki, by wrócić do pojazdu.

Natalia sama przekonała się, że to pomocne!

Zgubiłem się zagranicą

W czasach, kiedy każdy ma telefon pod ręką wydaje się to małym problemem. Istotnie, mając w swoim telefonie słowniki, przewodniki oraz opcje transportowe, nie zastanawiamy się nad tym, że możemy się zgubić.

Warto jednak przed wyjazdem do innego kraju nauczyć się chociaż podstawowych słów, które mogą pomóc, gdyby telefon się rozładował. Przepraszam, proszę, dziękuję, gdzie jest – to podstawa. Do tego naucz się, jak jest autobus, pociąg lub tramwaj czy taxi, hotel – i jakoś się dogadasz.

Warto pytać miejscowych

Większość z nich chętnie podpowie najfajniejsze restauracje, najtańsze sklepy czy piękne miejsca nieznane dla „przeciętnego” turysty.

Dla bezpieczeństwa warto udostępnić swoją lokalizację najbliższej osobie, która nie jedzie z Tobą. Jest to możliwe dzięki darmowej aplikacji notiOne. Poproś kogoś zaufanego, by pobrał tę aplikację, a potem dodał do listy „Telefon z notiOne”. Następnie prześlij mu wygenerowany przez Ciebie w swojej apce notiOne kod i powierz mu swoje położenie. Pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz cofnąć udostępnianie swojej lokalizacji, np. kiedy bezpiecznie wrócisz do domu.

notiOne

Share
Published by
notiOne

Recent Posts

Lokalizator na prezent — dlaczego to dobry pomysł?

Poszukiwania trafionego prezentu mogą spędzać sen z powiek. Sytuacji nie poprawia fakt, że Święta coraz…

1 rok ago

Wyprawka szkolna – co kupić przed 1 września?

Rok szkolny tuż tuż, a co za tym idzie zbliża się czas kompletowania wyprawki dla…

1 rok ago

Zagubiony bagaż na lotnisku — co zrobić?

Na świecie co roku linie lotnicze transportują średnio 3 miliardy sztuk bagażu. Rokrocznie około 25…

1 rok ago

Jak zabezpieczyć jacht lub łódź przed kradzieżą?

Szczęśliwi ci, którzy posiadają własny jacht lub łódź! Zwłaszcza gdy zaczyna się sezon i zamiast…

1 rok ago

Co zabrać na wakacje?

Przygotowania do wakacji to prawdziwy chaos, zwłaszcza kiedy w grę wchodzi rodzinna wycieczka. Co zabrać…

1 rok ago