Inne porady

Home office – 6 sposobów na organizację czasu

1 kwietnia 2020
Sposoby na organizację czasu przy pracy zdalnej

Home office, czyli praca z domu, to coraz częściej nasza codzienność, niezależnie od tego, czy jest to nasz wybór, czy odgórny nakaz. Spędzając cały dzień w domu powinniśmy zorganizować czas w taki sposób, by wykonać obowiązki w pracy, a jednocześnie nie dać się zwariować i dbać o rodzinę. Wszystko po to, by zachować zdrowie, wagę oraz wewnętrzny spokój. Podpowiadamy, jak to osiągnąć!

Codziennie twórz listę rzeczy do zrobienia

Przed spaniem zastanów się, co musisz jutro zrobić. Od momentu wstania z łóżka konsekwentnie realizuj punkty z listy. Podziel zadania na rzeczy zawodowe, obowiązki domowe oraz rodzinne.

Nie jest to tak łatwe, jak może się wydawać. Żeby wyrobić sobie nawyk potrzeba ok. 20 dni. Ale wierzymy, że dasz radę 🙂

Jakie stałe punkty powinna mieć taka lista?

1. Krótkie sprzątanie każdego dnia

Do listy codziennych zadań dopisz krótkie sprzątanie. Jednego dnia zetrzyj kurze, innego blaty, kolejnego pochowaj naczynia z suszarki. Dzięki temu nieustannie będziesz przebywać w uporządkowanej przestrzeni, a to da Tobie komfort psychiczny w najbardziej niepewnej i szalonej sytuacji.

2. Ochrona cennych rzeczy

Portfel, klucze, dokumenty – pozostaw w jednym miejscu, nie są Ci tak potrzebne. Gdyby naszła Cię wątpliwość co do ich położenia, możesz sprawdzić, gdzie są dzięki lokalizatorowi notiOne. Po włączeniu odpowiedniej funkcji w aplikacji sprawdzisz, czy nadajnik przy kluczach dzwoni tam, gdzie powinien.

Zabezpiecz też rzeczy, które mogą ginąć w mieszkaniu – zabawki dzieci to jedna z takich rzeczy, które warto opatrzyć notiOne. Dobrze wiesz, jak wielka to tragedia dla dziecka i jak dużo nerwów kosztują Ciebie poszukiwania najdroższej zabawki. Podobnie ma się rzecz z Twoim telefonem. Na szczęście naciskając notiOne zadzwoni nawet, gdy jest wyciszony.

notiOne przy pluszowym misiu - zabezpiecz co cenne dla dziecka

Możliwe, że martwisz się także o swój samochód – złodzieje nie śpią, a ty nie widzisz go z okna. Mały lokalizator notiOne ukryty w aucie pozwoli Ci sprawdzić bez wychodzenia z domu, czy pojazd jest tam, gdzie go pozostawiłeś.

Zamów lokalizator notiOne już dziś – wysyłki odbywają się bez zmian 🙂

3. Posiłek

#zostańwdomu to doskonała okazja, by nauczyć się np. pieczenia chleba. A może istnieje przepis, którego zawsze chciałeś spróbować, ale nie było czasu?

Pamiętaj, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie – to ono zapewnia energię na cały dzień. Powinno dostarczać niezbędne wartości odżywcze i być syte. Kolejne posiłki mają być coraz lżejsze.

Ograniczaj niezdrowe przekąski. Przecież po zniesieniu obostrzeń nie chcesz wyjść z domu 5 kg cięższym 🙂 Ustal limit: jeden batonik na dzień lub dwa – nie więcej! Najzdrowszą opcją jest podjadanie warzyw – są niskokaloryczne, więc nie przytyjesz, a zapewnisz swojemu organizmowi potrzebne wartości odżywcze.

4. Ćwiczenia

To ważne, by zorganizować czas także na aktywność fizyczną. W internecie dostępnych jest mnóstwo treningów online, które możesz robić w domu. Postaw na wzmacnianie pleców – to także ćwiczenia na pośladki i ramiona. Zredukujesz napięcie mięśniowe, ale też zmniejszysz prawdopodobieństwo bólów głowy oraz garbienia się. Każda aktywność fizyczna wspomaga odporność i poprawia samopoczucie. Możecie ćwiczyć z partnerem, a nawet dziećmi – to będzie dla nich super zabawa!

5. Czas na integrację

W ogromie spraw na głowie, można zapomnieć o innych. Bliscy potrzebują rozmowy i czasu spędzanego razem – w ten sposób budujemy poczucie bezpieczeństwa. Upewnij się, że każdego dnia znajdujecie chwilę na wspólne zajęcia.

6. Dbanie o higienę

Tak, tak, nie można o tym zapomnieć 🙂 Po wyjściu z toalety i przed posiłkami – obowiązkowo myjemy ręce przez ok. 30 sekund. Jeśli posiadasz odpowiednie środki – odkażaj klamki, uchwyty szafek i włączniki świateł, zwłaszcza po spacerach czy krótkich wyjściach do sklepu. Gdy pogoda dopisuje – warto wywietrzyć pościel po spaniu.

Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci utrzymać względny spokój podczas przebywania w domu oraz zorganizują czas tak, byś był zadowolony. Nie zapominaj o rozrywce – gry planszowe z najbliższymi, serial czy film – to wszystko jest potrzebne, by nie zwariować. Jeśli masz dodatkowe pomysły – koniecznie podziel się nimi z pozostałymi czytelnikami.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź