Zabezpieczenia antykradzieżowe

Alarm antykradzieżowy — czym jest i jak działa w lokalizatorach notiOne?

15 grudnia 2022
lokalizator GPS z alarmem antykradzieżowym

Alert antykradzieżowy to jedna z ważniejszych funkcji, którą znajdziecie w notiOne GPS PLUS. Oferuje ochronę cennych przedmiotów, a także powiadamia właściciela o wszelkich próbach ich kradzieży. Sprawdźcie, jak działa alarm antykradzieżowy w lokalizatorach notiOne PLUS i dlaczego warto mieć tę funkcję w swoim urządzeniu!

Co to jest alarm antykradzieżowy?

Alert antykradzieżowy to dedykowana funkcja w urządzeniu notiOne GPS PLUS, którą można uruchomić z poziomu dedykowanej aplikacji. Umożliwia szybką reakcję w przypadku kradzieży przedmiotu, który jest chroniony przez lokalizator.

W jakich urządzeniach działa alert antykradzieżowy?

Funkcja jest dostępna w urządzeniach  notiOne GPS PLUS

Jak działa alert antykradzieżowy?

Wewnątrz urządzeń notiOne GPS PLUS umieszczony jest akcelerometr, który jest przetwornikiem mierzącym własny ruch. W momencie, kiedy auto, w którym umieszczony jest lokalizator, zostanie uruchomione bez wiedzy właściciela, urządzenie za pomocą przetwornika rejestruje drgania. Informacja o tym trafia natychmiast w postaci powiadomienia i alertu dźwiękowego na telefon właściciela. 

Jak włączyć alarm antykradzieżowy?

Alert antykradzieżowy możecie uruchomić wygodnie z poziomu aplikacji. Poniżej znajdziecie instrukcję, jak to zrobić:

  1. Uruchom aplikację i wybierz urządzenie z listy.
  2. Rozwiń menu widoczne w prawym górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz opcję KONFIGURACJA.
  4. Zaznacz ,,Powiadom mnie, gdy mój GPS znajdzie się w ruchu”.

Pamiętajcie, że alarm antykradzieżowy jest dostępny wyłącznie w wersji notiOne GPS PLUS.

Dlaczego alarm antykradzieżowy to ważna funkcja?

Przede wszystkim dlatego, że daje Wam możliwość bieżącego podglądu na wszelkie niepożądane interakcje z Waszym przedmiotem i zwiększa szansę zareagowania w sytuacjach zagrożenia.

Wyobraźcie sobie sytuację, że zostawiacie swój ulubiony rower pod sklepem, na dedykowanym stojaku rowerowym. Zapinacie łańcuch, w który zainwestowaliście kilkadziesiąt złotych i idziecie na zakupy.

Przy Waszym rowerze znajduje się również lokalizator notiOne GPS PLUS z włączonym alertem antykradzieżowym. Gdy tylko dostaniecie powiadomienie dźwiękowe w swoim smartfonie, możecie od razu ruszyć w kierunku roweru i sprawdzić, co się z nim dzieje – być może ktoś próbuje go po prostu przestawić w inne miejsce i nie musicie się stresować tym, co się dzieje pod Waszą nieobecność.

Oczywiście, po otrzymaniu powiadomienia możecie również zauważyć, że ktoś właśnie próbuje ukraść Wasz rower, a dzięki temu, że alarm zadziałał, możecie szybciej zareagować, np.: wołając ochronę sklepu do pomocy i udaremnić złodziejowi kradzież.

Lokalizatory notiOne zadbają o ochronę Waszego sprzętu i cennych przedmiotów, a alert antykradzieżowy pozwoli Wam spokojnie cieszyć się innymi aktywnościami, bez potrzeby przeprowadzania stałej kontroli, czy nikt nie próbuje ukraść Waszego mienia.

Może ci się spodobać również

Brak Komentarzy

Zostaw Odpowiedź